dzisiaj jest: 21 kwietnia 2019 r.   ::    imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

Wartość projektu

Kwota dofinansowania UE/fundusze

Termin zakończenia realizacji

„Przebudowa DP 1356 K Tarnów – Zakliczyn odc. 2,46 km w m. Koszyce Małe i Koszyce Wielkie”.

ZPORR Poddziałanie 1.1.1 Infrastruktura drogowa

2 461 445

1 253 047

• Krótki opis projektu:
    Inwestycja polegała na przebudowie drogi powiatowej nr 1356 K w miejscowościach  Koszyce Wielkie i Koszyce Małe na odcinku dł. 2,46 km dochodzącym do granicy z miastem Tarnowem. Przebudowana droga stanowi ważny element regionalnego układu transportowego ze względu na jej przebieg od granic miasta Tarnowa na południe do miasta Zakliczyna, oraz jej powiązanie z siecią dróg krajowych i wojewódzkich na tym obszarze. W ramach projektu zostały zrealizowane następujące działania: budowa, wzmocnienie i poszerzenie nawierzchni, bodowa i przebudowa chodników, przebudowa wjazdów, renowacja istniejących rowów i remont systemu odwodnienia drogi. Celem nadrzędnym realizacji projektu była poprawa dostępności komunikacyjnej południowo – zachodniej części Powiatu Tarnowskiego oraz zapewnienie jej sprawnego połączenia z Tarnowem.

Artykuły na stronie internetowej Powiatu Tarnowskiego związane z projektem: