dzisiaj jest: 24 maja 2019 r.   ::    imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Drogowe inwestycje finansowane ze ZPORR

logo_zporrMieszkańcy Koszyc Wielkich, Koszyc Małych oraz Zbylitowskiej Góry doczekali się dobrych dróg i chodników. W czerwcu zakończyły się tam prace, na sfinansowanie których powiat tarnowski sięgnął po pieniądze unijne. Droga Tarnów – Zgłobice została zmodernizowana w Zbylitowskiej Górze, na odcinku od Czarnej Drogi do skrzyżowania w Zgłobicach. Położony został nowy asfalt, są szerokie i wygodne chodniki.

W okolicach szkoły podstawowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego są przejścia dla pieszych. Remont sfinansowany został ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego z lat 2004-2006, tzw. nadkontraktacji. Remont kosztuje 2 mln 100 tys. zł. Ze środków Unii Europejskiej powiat tarnowski zdobył 1 mln 557 tys. 925 zł. Resztę dołożył z własnego budżetu.

Koszyce Wielkie

W czerwcu zakończone zostały prace na 2,5 km. odcinku drogi z Tarnowa w kierunku Pleśnej i Rzuchowej. W Koszycach Małych i Koszycach Wielkich przebudowano drogę powiatową: została poszerzona, zerwano stare płyty chodnikowe zastępując je kostką, zagospodarowano przydrożny pas, mieszkańcy zyskali dogodne wjazdy do swoich posesji. Kierowcy mogą teraz komfortowo jeździć tą trasą a mieszkańcy zyskali wygodne chodniki., po których można spacerować i jeździć rowerem.
Modernizacja była również możliwa dzięki środkom Unii Europejskiej i Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to 2 mln 506 tys. Powiat tarnowski zdobył z UE środki w wysokości 1 mln 253 tys. 047 zł. – Liczę, że te modernizacje spowodują poprawę bezpieczeństwa – głównie pieszych. A kierowcy przestaną narzekać na złe drogi. W powiecie tarnowskim z każdym tygodniem jest ich już coraz mniej – komentuje wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

Koszyce Wielkie

zb3