dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Drogowe inwestycje finansowane ze ZPORR

rozmiar tekstu w artykule:

logo_zporrMieszkańcy Koszyc Wielkich, Koszyc Małych oraz Zbylitowskiej Góry doczekali się dobrych dróg i chodników. W czerwcu zakończyły się tam prace, na sfinansowanie których powiat tarnowski sięgnął po pieniądze unijne. Droga Tarnów – Zgłobice została zmodernizowana w Zbylitowskiej Górze, na odcinku od Czarnej Drogi do skrzyżowania w Zgłobicach. Położony został nowy asfalt, są szerokie i wygodne chodniki.

W okolicach szkoły podstawowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego są przejścia dla pieszych. Remont sfinansowany został ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego z lat 2004-2006, tzw. nadkontraktacji. Remont kosztuje 2 mln 100 tys. zł. Ze środków Unii Europejskiej powiat tarnowski zdobył 1 mln 557 tys. 925 zł. Resztę dołożył z własnego budżetu.

Koszyce Wielkie

W czerwcu zakończone zostały prace na 2,5 km. odcinku drogi z Tarnowa w kierunku Pleśnej i Rzuchowej. W Koszycach Małych i Koszycach Wielkich przebudowano drogę powiatową: została poszerzona, zerwano stare płyty chodnikowe zastępując je kostką, zagospodarowano przydrożny pas, mieszkańcy zyskali dogodne wjazdy do swoich posesji. Kierowcy mogą teraz komfortowo jeździć tą trasą a mieszkańcy zyskali wygodne chodniki., po których można spacerować i jeździć rowerem.
Modernizacja była również możliwa dzięki środkom Unii Europejskiej i Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to 2 mln 506 tys. Powiat tarnowski zdobył z UE środki w wysokości 1 mln 253 tys. 047 zł. – Liczę, że te modernizacje spowodują poprawę bezpieczeństwa – głównie pieszych. A kierowcy przestaną narzekać na złe drogi. W powiecie tarnowskim z każdym tygodniem jest ich już coraz mniej – komentuje wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.

Koszyce Wielkie

 

zb3

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:318
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2169
W tym miesiącu:10792
Ogółem:1134501

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!