dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Kolejne boisko zmodernizowane przez samorząd powiatowy

Nowe boisko w całej okazałościW Ciężkowicach przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego miało miejsce uroczyste otwarcie wyremontowanego boiska sportowego. W wydarzeniu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach, Burmistrz Ciężkowic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej: Stanisław Kuropatwa i Michał Koralik oraz Radni Powiatowi: Grażyna Karaś i Józef Szymański.

Powiat Tarnowski nie zwalnia tempa swoich inwestycji – to kolejny zespół szkół, w którym udało się przeprowadzić modernizację boiska. Staramy się, by tego typu inwestycje służyły zarówno społeczności szkolnej, jak i lokalnej – mówił wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

Dyrektor szkoły Józef Parys przemawia w budynku szkoły, obok samorządowcy

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy spotkać się na tym wspaniałym obiekcie, w szczególności Pani Poseł Annie Pieczarce i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, a także Zarządowi Powiatu. – podkreślał podczas swojego przemówienia Józef Parys, dyrektor ZSOiZ w Ciężkowicach. - Tylko dzięki pomocy i przychylności wielu osób udało się nam urzeczywistnić nasze marzenia.

Przedstawiciele powiatu tarnowskiego w szkole, od lewej Grażyna Karaś, Agnieszka Kapek, Tomasz Stelmach i Jacek Hudyma

Wielofunkcyjne boisko pozwoli otworzyć przed uczniami szersze możliwości sportowego rozwoju. Usytuowanie obiektu daje warunki do bezpiecznego użytkowania boiska przez młodych sportowców i sprawia, że młodzież będzie mogła rozwijać swoje sportowe zainteresowania zarówno podczas pobytu w szkole, jak i w swoim czasie wolnym.

Jacek Hudyma podczas przemowy na boisku, obok Józef Parys i uczniowie

Uczniowie i cheerleaderki na boisku przygotowujący się do pokazów na boisku

W ramach umowy wykonano również Otwartą Strefę Aktywności, zawierającą Siłownię Plenerową i Strefę Relaksu wyposażoną w urządzenia siłowe i rekreacyjne. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dotacjom celowym: Polskiego Ładu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Projekt " Małopolska Infrastruktura rekreacyjno - sportowa - MIRS".

Oficjalne przecięcie wstęgi przez gości wydarzenia

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Zdjęcia: Paweł Topolski