dzisiaj jest: 16 sierpnia 2017 r.   ::    imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

drogi bez promili

Mistrzowskie Wieczory w Centrum Paderewskiego na zakończenie wakacji

dworek paderewskiego miniW ostatnie dni wakacji Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na festiwal Mistrzowskie Wieczory. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia. Zróżnicowany repertuar poszczególnych wieczorów koncertowych z pewnością znajdzie uznanie wśród melomanów.

Czytaj więcej...

18 sierpnia będą obradować radni powiatowi

sesja zap mini18 sierpnia 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbędzie się XXXIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji. Początek sesji został zaplanowany na godzinę 13.00.


Czytaj więcej...

Starosta Tarnowski i Wójt Gminy Tarnów zapraszają do wspólnego świętowania w rocznicę bitwy warszawskiej

bit war zap 2017 mini15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej odbędą się obchody rocznicy bitwy warszawskiej 1920 roku, na które zapraszają wspólnie Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.30 defiladą grup rekonstrukcji historycznej. Rocznica bitwy warszawskiej to także Święto Wojska Polskiego, ustanowione ustawą sejmową z 30 lipca 1992 roku.

Czytaj więcej...

Święto Pojednania i Odpustu Jamneńskiego - 25 lat z Dominikanami na Jamnej

jamna poj 2017 miniTo już 15 lat odkąd organizowane jest przez Dominikanów Święto Pojednania i Odpust na Jamnej. W bieżącym roku mija także 25 lat obecności zakonników na jamneńskim wzgórzu. Dzieła te urzeczywistniły się dzięki osobie Ojca Jana Góry, który odszedł do Domu Ojca 21 grudnia 2015 roku. XV Święto Pojednania i Odpustu Jamneńskiego będzie okazją do upamiętnienia Ojca Góry oraz wspomnianego jubileuszu dominikańskiego.

Czytaj więcej...

Ocaleni od niepamięci

rudka ofiary miniW Rudce - w Gminie Wierzchosławice - odbyła się uroczystość upamiętniająca mieszkańców tej miejscowości, którzy zginęli podczas I wojny światowej. Ekshumowane wcześniej ofiary działań wojennych, spoczęły w nowej mogile zbiorowej, znajdującej się na miejscowym cmentarzu parafialnym. W ceremonii uczestniczył Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Czytaj więcej...

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:646
Wczoraj:549
W tym tygodniu:1902
W tym miesiącu:10631
Ogółem:773511

od dnia 6.11.2012 r.

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!