dzisiaj jest: 30 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Fundusze Krajowe

"Strzelnica w Powiecie 2023"

Baner Ministerstwa Obrony Narodowej z flagą Polski i godłem Polski

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Powiat Tarnowski realizuje zadanie „Strzelnica w powiecie 2023” dofinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej.

Celem zadania jest utworzenie przez jednostki samorządu terytorialnego strzelnic wirtualnych wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze proobronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

W ramach zadania zostanie utworzona wirtualna strzelnica w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Zakres zadań, które będą wykonane obejmuje utworzenie wirtualnej strzelnicy - adaptacja pomieszczeń na potrzeby bezpiecznego i efektywnego pod względem szkoleniowym funkcjonowania wirtualnej strzelnicy oraz zakup pierwszego wyposażenia szkoleniowego wirtualnej strzelnicy zawierający zestaw startowy środków technicznych i materiałów eksploatacyjnych niezbędnych do realizacji szkolenia strzeleckiego.

Zadanie będzie realizowane w zakresie zadań finansowanych maksymalnie do dnia 31 grudnia 2023 r.

Wirtualna strzelnica będzie nieodpłatnie udostępniana od dnia oddania do użytkowania przez okres do dnia 31 grudnia 2033 r. na potrzeby:

1. szkolenia uczniów szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa, w wymiarze do 130 godzin w miesiącu,
  2. szkolenia organizacji pozarządowych prowadzących działalność na rzecz obronności państwa, w wymiarze do 30 godzin w miesiącu,
  3. szkolenia społeczności lokalnej zamieszkałej w rejonie odpowiedzialności jednostki samorządu terytorialnego według decyzji Beneficjenta.

Wartość zadania to 235 000 zł, w tym dofinansowanie 188 000 zł, wkład własny powiatu 47 000 zł.

Plakat: "Strzelnica w Powiecie 2023"