dzisiaj jest: 16 maja 2024 r.   ::    imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Sukces uczniów szkół powiatowych

Logo konkursu "Trzymaj formę" - rowerzysta na zielonym rowerze - rysunek szkicDnia 26 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbył się 2. etap powiatowy konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!". Nad prawidłowym przebiegiem kompetycji czuwała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie. Uczestników przestępujących do konkursu przywitał wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnowie Mateusz Wójcik.

Do II etapu konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów z dwóch szkół powiatu tarnowskiego: Szkoły Podstawowej im. ks. J. Łakomego w Biadolinach Radłowskich oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Łękawce.

Wicestarosta i Powiatowy Inspektor Sanitarny otwierają eliminacje do konkursu

Organizatorami konkursu są: Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców, Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne oraz Fundację Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie jako inicjatywa towarzysząca Ogólnopolskiemu Programowi Edukacyjnemu "Trzymaj Formę!"

Nagrody dla uczestników

Konkurs jest trzyetapowy, przy czym I etap (na poziomie szkolnym) oraz II etap (na poziomie powiatowym) konkursu są przeprowadzane w formie elektronicznej za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Do III etapu - ogólnopolskiego zakwalifikowani zostaną uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki z testu wiedzy na II etapie konkursu.

Zwycięzcy pozują wraz z organizatorem i opiekunem

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych zainteresowanych zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Celem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia Trzymaj Formę! jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży szkoły podstawowej,

Sala konferencyjna starostwa, na pierwszym planie laptop

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie, życząc przejścia do następnego etapu, który odbędzie się niebawem!
Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie