dzisiaj jest: 20 maja 2024 r.   ::    imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Stróżach

Nowy Renault - miniaturaPrzy budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się przekazanie nowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, który został zakupiony przez Powiat Tarnowski przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W wydarzeniu udział wzięli: wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, dyrektor DPS w Stróżach Monika Chrobak, oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie Elżbieta Sterkowiec

Samochód - wygląd z przodu

Nowy pojazd to 9-osobowy bus marki Reanault Trafic Combi, który dzięki specjalnemu wyposażeniu (pasy mocujące, specjalne najazdy, elektryczny stopień) jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, z możliwością jednoczesnego przewożenia osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Koszt zakup pojazdu wyniósł 222 387,00 zł. Środki własne Powiatu to 87 387,00 zł, dofinansowanie PFRON wyniosło 135 000,00 zł.- tj. 61%.

Uściśnięcie dłoni pomiędzy Jackiem Hudymą a Moniką Chrobak

Mając świadomość, że nieodzownym elementem funkcjonowania naszych placówek jest nowoczesny tabor, dlatego cały czas go uzupełniamy. Zakup samochodu niewątpliwie poprawi standard świadczonych przez placówkę usług, o czym przekonywał dziś wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. - Mieszkańcy korzystając z pozostających na naszym wyposażeniu samochodów przewożeni są na przykład do szpitali, przychodni itp. Tym samochodem będą mogli podróżować wygodnie, a co najważniejsze bezpiecznie. Zarówno dla podopiecznych jak i kierownictwa placówki jest to bardzo radosna chwila, gdyż podniesie komfort i warunki transportu. Dziękuję również tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten zakup został sfinalizowany. Chciałbym w tym miejscu podziękować pracownikom Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej tarnowskiego starostwa, ponieważ to oni przygotowywali wniosek na potrzeby tego projektu. - dodał wicestarosta.

Zebrani pozują przed samochodem przy starostwie

Celem strategicznym projektu jest likwidacja barier transportowych w Domu Pomocy Społecznej w Stróżach i Środowiskowym Domu Samopomocy w Stróżach, w sposób umożliwiający osobom niepełnosprawnym lepszy dostęp do specjalistycznych przychodni lekarskich, zajęć specjalistycznych i rehabilitacyjnych, a także łatwiejszy dostęp do kultury, nauki, sztuki i informacji.
Fot. Paweł Topolski