dzisiaj jest: 30 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Fundusze Krajowe

"Poznaj Polskę" 2023

Baner - Logotypy: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Poznaj Polskę i Polski Ład

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Tarnowski realizują w 2023 roku przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” w ramach programu „Polski Ład” dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Środki zostaną wykorzystane na dofinansowanie wycieczek szkolnych do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Dofinansowanie otrzymały:

• Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego J. Paderewskiego w Ciężkowicach na organizację 2 - dniowej wycieczki do Synagogi w Zamościu, Historycznego Zespołu Miasta w Zasięgu Obwarowań XIX wieku w Zamościu, Muzeum Zamojskiego w Zamościu oraz Kościoła „Na wodzie”, Pałacu Plenipotenta w Zwierzyńcu dla 25 uczniów i 2 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 12 500 zł, przyznane dofinansowanie 10 000 zł, wymagany wkład własny 2 500 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. J. St. Pasierba w Żabnie na organizację 3 - dniowej wycieczki do Historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem, Centrum Nauki Kopernik, Zespołu zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Belwederu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Łazienki Królewskie dla 40 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 22337,00 zł, przyznane dofinansowanie 15000,00 zł, wymagany wkład własny 7337,00 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. J. St. Pasierba w Żabnie na organizację 2 - dniowej wycieczki do Kopalni soli w Bochni, zespołu architektoniczno-krajobrazowego w Nowym Wiśniczu, Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu dla 40 uczniów i 3 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 12 222,00 zł, przyznane dofinansowanie 9 772,00 zł, wymagany wkład własny 2 450,00 zł.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie na organizację 2 - dniowej wycieczki do Warszawy: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Autentycznego fragmentu muru Getta Warszawskiego oraz Historycznego zespołu miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem dla 12 uczniów i 2 opiekunów. Koszt organizacji wycieczki to 7656,00 zł, przyznane dofinansowanie 6124,00 zł, wymagany wkład własny 1532,00 zł.

Ogólna wartość wszystkich wyjazdów to 54715,00 zł. Wysokość przyznawanych przez Ministra Edukacji i Nauki środków na organizację wycieczek to 40896,00 zł. Kwoty dofinansowania zależą od liczby uczestników, długości trwania wyjazdu i zaplanowanych miejsc docelowych. Wkład własny w wysokości 13819,00 zł pochodzi z wpłat rodziców młodzieży uczestniczącej w wyjeździe.

Wyjazdy odbędą się w maju i czerwcu 2023. W sytuacji kiedy nie będzie możliwe zrealizowanie wyjazdu do zaplanowanego miejsca istnieje możliwość zamiany na inny punkt docelowy znajdujący się w wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

poznaj polske 2023