dzisiaj jest: 30 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Nowy most w Czermnej cieszy już mieszkańców

Most w Czermnej - w oddali błękitne niebo i obłokiGruntownie przebudowany most na potoku Czermianka w Czermnej (gmina Szerzyny) ma duże znaczenie dla lokalnej społeczności - Przeprawa znajduje się w ciągu drogi powiatowej na granicy z Jabłonicą, która należy już do województwa podkarpackiego. W symbolicznym otwarcie mostu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Starostowie Powiatów Tarnowskiego i Jasielskiego: Jacek Hudyma i Adam Pawluś, Wójtowie Gmin Szerzyny i Skołyszyn: Maciej Sokulski i Bogusław Kręcisz oraz przedstawiciele samorządów, a także Powiatowych Zarządów Dróg w Tarnowie i Jaśle.

Na rozbudowę drogi i budowę nowego mostu samorządy powiatowe: tarnowski i jasielski zrzuciły się po ponad 209 tysięcy złotych, z kolei gminy Szerzyny i Skołyszyn dołożyły po ponad 89 tysięcy złotych. Reszta środków 1,5 miliona złotych pochodziła z rezerwy celowej budżetu państwa.

Most po przebudowie

To inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy województw podkarpackiego i małopolskiego, Most łączący dwa powiaty, to zdecydowane ułatwienie komunikacyjne dla podróżujących, stanowiące część najkrótszej drogi z Szerzyn w kierunku Jasła. Lepsza komunikacja przełoży się z pewnością na ożywienie gospodarcze okolicznych powiatów, a także poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu – powiedział wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. Dokładamy wszelkich starań, aby mieszkańcom zapewnić bezpieczniejszą, szybszą i komfortową podróż – dodał wicestarosta.

Wicestarosta wśród uczestników spotkania przemawia o inwestycji

Zrealizowana inwestycja jest zwieńczeniem wspólnych starań - nawiązuje też do podstawowych wartości jakimi są partnerstwo i dialog - to budowanie mostów współpracy i porozumienia między samorządami, ale także rzeczywistych połączeń: mostów między regionami.

Starosta jasielski zabiera głos podczas spotkania

Most w Czermnej, łączący dwa województwa oraz dwa powiaty, to także wspaniały przykład, który przekłada się w praktyce na zmniejszenie wykluczenia transportowego i na spójność terytorialną naszych regionów. Inwestycja ta, zdecydowanie usprawni ruch oraz poprawi bezpieczeństwo - powiedział starosta jasielski Adam Pawluś.

Goście podczas konferencji przy moście

Poseł Anna Pieczarka podkreśliła, że rząd Zjednoczonej Prawicy zadbał o Polskę lokalną, czego przykładem jest dofinansowanie do tego mostu, który skraca połączenia w regionie - dziękuję wszystkim, którzy przez ten czas pracowali nad przygotowaniem, finansowaniem i realizacją tej inwestycji. Cieszy też fakt, że te programy wspierające lokalne samorządy zostały dobrze wykorzystane - dodała poseł.

Anna Pieczarka dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji

- Cieszymy się, bo bardzo dużo osób pracuje na terenie powiatu jasielskiego i w samym Jaśle, a to jest jedyna przeprawa w tym miejscu - przyznaje Michał Mitoraj, wiceprzewodniczący Rady Gminy Szerzyny.

Most - widok z boku

Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Jasielskiego Anna Nigborowicz nie kryła wdzięczności za sfinalizowanie tej inwestycji, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych. Za przebudowę mostu odpowiadało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Jasła.

Fot. Paweł Topolski