dzisiaj jest: 30 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Odnowione zostaną kolejne dwa odcinki dróg

Zarząd zapoznaje się z dokumentami umówW Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisane zostały umowy na remonty dwóch kolejnych odcinków dróg powiatowych – w Ciężkowicach i Turzy. Inwestycje uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a wykonawcą będzie firma ROAD SYSTEM s.c. ze Skrzyszowa.

Roboty remontowe (wraz z położeniem nowej nakładki asfaltowej) wykonane zostaną na 990 metrowym odcinku drogi powiatowej w Ciężkowicach oraz 1230 m w Turzy. Kosz pierwszego zadania to przeszło 586 tys. zł, a drugiego 776 tys. zł. W obu przypadkach dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 50 procent.

Wykonawcy i przedstawiciele powiatu na wspólnym spotkaniu

- Cieszę się, że podpisujemy umowy na kolejne zadania drogowe, których realizacji oczekują mieszkańcy i o które zabiegali radni powiatowi – powiedział wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. – Istotna jest szczególnie inwestycja w Ciężkowicach, gdyż droga, która zostanie odnowiona, prowadzi do ścieżki w koronach drzew. Wpisuje się w rozwój turystyki na pięknych pogórzańskich terenach.

Moment podpisywania umów

W imieniu władz samorządowych powiatu tarnowskiego, umowę z firmą ROAD SYSTEM s.c. ze Skrzyszowa podpisali wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach.

Pomyślne zakończenie spotkania - wspólne zdjęcie

Zdjęcia: Paweł Topolski