dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Zapraszamy na widowisko

GCK Żabno - logoGminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza 25 lutego na koncert zespołu "Otfinowianie", podczas którego, zarówno młodsi jak i starsi artyści, zaprezentują całe bogactwo swoich scenicznych możliwości. Wydarzenie odbędzie się dnia 25 lutego o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Żabnie, ul. W Jagiełły 16. Wstęp jest wolny.

Publiczność usłyszy powiślańskie pieśni i piosenki, zobaczy krakowskie i śląskie tańce, a także przedstawienie teatralne zatytułowane: "Jak my majotki po łojcach dzielili", które w ubiegłym roku zdobyło I miejsce podczas Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych w Szczurowej. Jak zwykle bywa w spektaklach teatralnych "Otfinowian", nie zabraknie w nim ludowej obrzędowości ( tym razem związanej z przygotowaniem siewnego ziarna), a także śpiewu, tańca, sąsiedzkich i rodzinnych problemów, o których wie cała wiejska społeczność, chociaż próbuje się je utrzymać w największej tajemnicy. Wszystko to oczywiście pełne humoru i gwarantujące dobrą zabawę.

Plakat promujący koncert z zespołem na zdjęciu

Serdecznie zapraszamy!