dzisiaj jest: 27 listopada 2021 r.   ::    imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek

koronawirus nfz

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Sukcesy muzyczne uczniów z LO w Gromniku w konkursach wokalnych

Rozdanie nagród - miniaturaUczennice ze szkoły powiatowej - Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku - realizujące dodatkowy program aktorsko-wokalny, osiągnęły w ostatnim czasie znaczące sukcesy w konkursach i festiwalach na forum regionalnym ogólnopolskim. Eliminacjom towarzyszyły ogromne emocje, wybrano i nagrodzono najlepsze wokalistki.

Podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, w przesłuchaniach finałowych, które odbyły się 12-14 listopada 2021 roku, uczestniczyło 600 wykonawców w 7 kategoriach. Jury konkursu uhonorowało Julię Roman – uczennicę klasy II b - Nagrodą Specjalną. Podczas koncertu galowego, który odbył się 14 listopada w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego przy akompaniamencie zespołu i chóru, Julia zaśpiewała piosenkę „Na znojną walkę”. Zdolna uczennica zdobyła również I miejsce w XI Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który 18 listopada 2021 roku odbył się w Trzebini.

Sala koncertowa - widok na scenę z oddali - fioletowe światła

Duży sukces osiągnęła Martyna Pawlik - uczennica klasy III a - która zdobyła III miejsce w konkursie wokalnym organizowanym przez Tarnowskie Stowarzyszenie Muzyki Klasycznej Via Musica we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie. Konkurs poprzedzony był warsztatami prowadzonymi przez prof. dr hab. Jacka Ozimkowskiego - Dziekana Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Jako laureatka konkursu Martyna otrzymała nagrodę specjalną – bilet na wyjazd do Brukseli.

Rozdanie nagród

Kolejne wyróżnienie, w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Firoliza – reakcja wokalna, który odbył się w Warszawie w dniach 12-13 listopada 2021 roku, trafiło do uczennicy klasy II b - Amelii Mitoraj.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Jedna z nagrodzonych uczennic z dyplomem i nagrodą

Uczennica podczas występu na scenie przy akompaniamencie pianina

Zdj. ZSOiZ w Gromniku