dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Na razie bez strajku w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu

rozmiar tekstu w artykule:

strajk lo miniOd 8 kwietnia trwa akcja protestacyjna nauczycieli. Na dwanaście szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Tarnowski, strajk odbył się w czterech z nich. Od 15 kwietnia w żadnej szkole prowadzonej przez samorząd Powiatu Tarnowskiego, akcja protestacyjna nie była kontynuowana.

- W pierwszym tygodniu nauczycielskiego protestu jedynie Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie było zamknięte z powodu strajku. Zajęcia odbywały się w miarę normalnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie, chociaż również w tych placówkach strajkowała pewna grupa nauczycieli - informuje Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu, nadzorujący między innymi edukację w powiecie.

W tuchowskim Liceum przez trzy dni akcję prowadziło 16 nauczycieli, którzy zakończyli ją już w czwartek 11 kwietnia. Z kolei najdłużej strajkowali uczący w CKZiU w Tuchowie. W poniedziałek, 8 kwietnia, akcję w tej szkole rozpoczęło 26 nauczycieli. Liczba ta systematycznie zmniejszała się i 12 kwietnia w CKZiU strajkowało już tylko 14 uczących. Ponadto w ZSP w Ryglicach strajk odbywał się przez dwa, a w ZSOiZ w Ciężkowicach, przez trzy dni. Na starcie protestu w obu tych placówkach uczestniczyło w nim po ośmiu uczących. W kolejnych dniach liczba ta systematycznie się zmniejszała.

- W pierwszym dniu akcji strajk rozpoczęło 58 nauczycieli naszych szkół. W kolejnych dniach było coraz mniej tych, którzy decydowali się ją kontynuować. W piątek 12 kwietnia strajkowali jeszcze tylko uczący w CKZiU w Tuchowie. Obecnie w żadnej naszej szkole nie jest prowadzona akcja protestacyjna - mówi Tomasz Stelmach. - Na ten moment możemy uspokoić uczniów naszych szkół ponadgimnazjalnych, szczególne tych którzy w bieżącym roku przystąpią do egzaminów maturalnych, a także ich rodziców - dodaje Tomasz Stelmach. - Przygotowania do matur odbywają się bez zakłóceń, a Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje sytuację.

Akcja protestacyjna nie odbyła się w ZSOiZ w Gromniku, ZSLiT w Wojniczu, ZSP w Zakliczynie i ZSP w Żabnie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:342
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2193
W tym miesiącu:10816
Ogółem:1134525

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd