dzisiaj jest: 14 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor

ostrow most

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Seniorem być i w zdrowiu żyć

rozmiar tekstu w artykule:

sem sdz 2019 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się seminarium, tematycznie związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia, i przypadające na 7 kwietnia. W bieżącym roku motywem przewodnim obchodów było zagadnienie „Seniorem być i w zdrowiu żyć - powszechna opieka zdrowotna” i taki też temat przyświecał seminarium.

Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, otwierając seminarium zauważył: - Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia powszechnej opieki zdrowotnej osobom w każdym wieku, w tym w szczególny sposób zadbanie o osoby w wieku podeszłym. Zdrowie nie jest czymś stałym, danym raz na zawsze. Należy je zdobywać, tak jak inne dobra. Olbrzymia jest więc rola promocji zdrowia, jako procesu umożliwiającego zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawą poprzez edukację zdrowotną i szeroko rozumianą profilaktykę. Rozpoznawanie czynników ryzyka najgroźniejszych chorób oraz precyzowanie i wdrażanie prozdrowotnego stylu życia ma szansę przynieść radykalną poprawę stanu zdrowia każdego człowieka. Oczywistym bowiem jest fakt, że zdrowie stanowi warunek normalnego funkcjonowania i satysfakcji z życia.

sem sdz 2019 1

Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali trzech prelekcji. Jako pierwszy z tematem „Profilaktyka grypy. Szczepienia zalecane pacjentom w podeszłym wieku - co, u kogo i dlaczego” wystąpił dr n. med. Michał Surynt, specjalista chorób wewnętrznych z Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żabnie. W kolejnym punkcie spotkania Łukasz Malisz - fizjoterapeuta z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego RehaMedica w Tarnowie - zaprezentował temat „Dbaj o swój kręgosłup”. Na zakończenie pierwszej części seminarium - Paweł Popek - Dyrektor Działu IT CenterMed Sp. z o. o. w Tarnowie, wystąpił z tematem „Cyfryzacja w służbie zdrowia: e-recepta, e-zwolnienia, e-skierowanie, Internetowe Konto Pacjenta”.

sem sdz 2019 2

Po przerwie, kontynuując program seminarium, Krzysztof Krzemień oraz Witold Duda, obaj reprezentujący Powiatową Stacę Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, zaprezentowali zagadnienie „Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia zdrowia i życia”. Ponadto w trakcie seminarium pielęgniarki z Mościckiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. w Tarnowie wykonywały bezpłatne badania profilaktyczne poziomu glukozy oraz ciśnienia tętniczego krwi, z których skorzystało 42 osoby.

sem sdz 2019 3

Na zakończenie spotkania głos zabrała Elżbieta Sterkowiec, Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, która dokonała podsumowania zaprezentowanej w wystąpieniach problematyki.

sem sdz 2019 4

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:43
Wczoraj:511
W tym tygodniu:3476
W tym miesiącu:7908
Ogółem:1193844

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!