dzisiaj jest: 1 maja 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Jeremiasz, Filip - Święto Pracy

„Drogi bez promili” na Święcie Owoców i Produktów Pszczelich

drogi bez prom plesna miniXV Święto Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej było okazją do inauguracji akcji „Drogi bez promili”, realizowanej przez Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza oraz Fundację Prodriver. Kampania koncentruje się na promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz postaw społecznych, sprzeciwiających się próbom jazdy pod wpływem alkoholu.

Odwiedzający wspólne stoisko Powiatu Tarnowskiego i Fundacji Prodriver mogli skorzystać z symulatora dachowania, alkogogli, jak również przekonać się jak wygląda jazda pod wpływem alkoholu oraz z jakimi zagrożeniami się wiąże.

drogi bez prom plesna 1
Na bieżąco realizowane było szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także inscenizowane scenki ukazujące jak powstrzymać pijanego kierowcę w momencie, gdy próbuje zasiąść za kierownicą pojazdu. Dzięki alkometrowi odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się także ile promili ma ich organizm po spożyciu określonej ilości alkoholu oraz jak długo muszą czekać, aby ponownie zasiąść za kółkiem.

drogi bez prom plesna 2
Uczestnicy akcji mogli również wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, przygotowanych przez organizatorów.

drogi bez prom plesna 3
Celem kampanii jest promowanie postaw społecznych, sprzeciwiających się próbom jazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz instruktaż na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod i narzędzi - w tym symulatory nauki bezpiecznej jazdy i zagrożeń na drodze, możliwe będzie skuteczne dotarcie do świadomości odbiorców i przedstawienie im omawianej problematyki w przystępny i interesujący dla nich sposób.

drogi bez prom plesna 4
Najbliższa odsłona akcji planowana jest 22 lipca podczas Pikniku Sportowego Gminy Wierzchosławice.

drogi bez prom plesna 5
Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj

Akcja realizowana przez Powiat Tarnowski i Fundację ProDriver. Partnerami przedsięwzięcia są: Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik, Wójt Wierzchosławic Zbigniew Drąg oraz Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

drogi bez prom plesna 6