dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

W trosce o bezpieczny wypoczynek nad wodą

deb bezp wod miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się debata społeczna, której tematem było bezpieczeństwo na obszarach wodnych. Wzięli w niej udział wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Tarnowskiego, przedstawiciele policji, straży pożarnej, WOPR, administratorzy kąpielisk.

Uczestnicy zapoznali się ze stanem zabezpieczenia kąpielisk i oznaczeniami miejsc, w których obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

deb bezp wod 1
Komenda Miejska Policji poinformowała o planach wspólnych patroli ze strażakami z PSP na wybranych akwenach.

deb bezp wod 2

Uczestnicy debaty zaapelowali do administratorów zbiorników wodnych, szczególnie tych powstałych w wyrobiskach pożwirowych oraz wykorzystywanych jako stawy hodowlane, o odpowiednie oznakowanie znakami informującymi o całkowitym zakazie kąpieli, jak również o odpowiednią widoczność tych znaków (usunięcie zasłaniających ich traw i krzaków).

deb bezp wod 3
Zwrócili się także do wszystkich, którzy zamierzają korzystać z wypoczynku nad wodą, o stosowanie się do znaków zakazujących kąpieli oraz nie wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu. Tak aby rok bieżący był kolejnym, w którym na terenie Powiatu Tarnowskiego nie dojdzie do przypadków utonięć.

deb bezp wod 4