dzisiaj jest: 8 maja 2024 r.   ::    imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Flagi na samochód w tarnowskim Starostwie

akcja flaga mini29 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbędzie się akcja „Bądź patriotą - wywieś flagę”, związana z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada 2 maja. Samorząd Powiatu Tarnowskiego zaprasza mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu urzędu, aby zaopatrzyć się w flagę na samochód. Akcja będzie trwała od godziny 8.00 do 14.00.

W tym roku w propagowanie Dnia Flagi włącza się Starostwo Powiatowe w Tarnowie. 29 kwietnia w budynku Starostwa przy ul. Narutowicza rozdawane będą flagi na samochód oraz ulotki z prośbą o godne uczczenie tego święta. Przedstawicielom władz samorządowych Powiatu Tarnowskiego w czynności tej pomagać będą uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

- Przez wieki naszych dziejów biel i czerwień, jako symbole narodowe, identyfikowały Polaków, podkreślały naszą tożsamość i wyrażały polskie aspiracje państwowe i niepodległościowe. Krzepiły ducha, budziły nadzieję… Symbolizowały wartości wolnościowe, obywatelskie i demokratyczne, do których Polacy zawsze się odwoływali i byli do nich przywiązani - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

akcja flaga 2
Od 2004 roku mamy nowe święto - Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zawsze 2 maja wywieszam flagę narodową na swoim domu w Jadownikach Mokrych. Miłość do drogich nam symboli państwowych, które łączą nas Polaków, w kraju i za granicą, starałem się zaszczepić wśród swoich uczniów, gdy byłem nauczycielem i dyrektorem szkoły
- dodaje Starosta.

Teraz pragnę prosić Mieszkańców Powiatu Tarnowskiego o godne uczczenie tego święta poprzez wywieszenie 2 maja na budynkach swoich domów, mieszkań oraz miejsc pracy biało-czerwonej flagi. Wykażmy w tym dniu szczególny szacunek dla tych podstawowych wartości, które wyrażają nas jako Polaków - podsumowuje Roman Łucarz.

Samorząd Powiatu Tarnowskiego wystosował również apel do mieszkańców Powiatu Tarnowskiego, z prośbą o godne uczczenie Święta Flagi.

akcja flaga 1