dzisiaj jest: 8 maja 2024 r.   ::    imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Uczniowie klas policyjnych z Gromnika ponownie najlepsi w Polsce

sukces gromnika w szczytnie mini11 kwietnia w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Wzięło w nim udział 30 uczestników z całej Polski, wyłonionych we wcześniejszych dwóch etapach konkursu. Wśród najlepszych olimpijczyków w Szczytnie znalazły się uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Katarzyna Król, uczennica klasy trzeciej zajęła pierwsze miejsce i uzyskała tytuł Laureata Olimpiady.

W Olimpiadzie szkołę w Gromniku reprezentowały: Katarzyna Firlit, Katarzyna Król i Justyna Piliszko - uczennice klasy trzeciej. Maturzystki z Gromnika w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie musiały zmierzyć się z testem sprawnościowym oraz wykazać się dużą wiedzą na egzaminie ustnym.

Olbrzymi sukces odniosła Katarzyna Król, która zajęła pierwsze miejsce i uzyskała tytuł Laureata Olimpiady Policyjnej. Obroniła tym samym tytuł i miejsce zdobyte rok wcześniej przez ucznia ZSOiZ w Gromniku - Daniela Rojka.

sukces gromnika w szczytnie 1
Klasy z programem policyjnym powstały w naszej szkole w 2005 roku, jako pierwsze w Małopolsce. Później powstało wiele takich klas w szkołach w naszym województwie. Stało się to dla nauczycieli szkoły w Gromniku wyzwaniem, aby utrzymać wysoki poziom kształcenia o profilu policyjnym. Sukces naszej uczennicy potwierdza, iż udaje nam się to zamierzenie i wyzwanie w dużej mierze zrealizować
- powiedział Wiesław Wójcik Dyrektor ZSOiZ w Gromniku, podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

sukces gromnika w szczytnie 2
W Szczytnie mieliśmy dwie konkurencje, test sprawności fizycznej oraz egzamin ustny. Poziom przygotowania uczestników do olimpiady był bardzo wysoki
- przyznała zwyciężczyni turnieju, Katarzyna Król.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszej szkoły. Potwierdza to wysoki poziom kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego. Gratuluję Pani Katarzynie, dziękuję Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku - powiedział Starosta Tarnowski Roman Łucarz.