dzisiaj jest: 8 maja 2024 r.   ::    imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Hot Swing u Paderewskiego

letnie koncerty u paderewskiego miniCentrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna zaprasza na dwa koncerty, które odbędą się w najbliższym czasie w letniej sali koncertowej kompleksu dworsko-parkowego w Kąśnej Dolnej. Pierwszy - już w najbliższy piątek 26 lipca to występ Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Natomiast 2 sierpnia - w ramach „Dnia Amerykańskiego” odbędzie się koncert zespołu Hot Swing.

Oba koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.00. W programie koncertu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej przewidziane zostały utwory: K. Pendereckiego „Serenada”, E. Gtiega „Suita z czasów Holberga” oraz A. Dvoraka „Serenada”. Wstęp na ten koncert jest wolny. Warto podkreślić, iż wydarzenie to jest częścią festiwalu „Emanacje”, organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

letnie koncerty u paderewskiego 01

Zespół Hot Swing powstał w 1998 roku w Krakowie. Jego założycielem i leaderem jest skrzypek Wojciech Marcinowski. Repertuar zespołu obejmuje utwory Django Reinhardta i Stephana Grappellego oraz standardy jazzowe. Hot Swing uczestniczył w wielu festiwalach w kraju i za granicą, zyskując uznanie zarówno publiczności jak i krytyków. Od roku 2009 nowe oblicze zespołu tworzą: Wojciech Marcinowski - skrzypce, Marek Piątek - gitara, Wiesław Prządka - akordeon, Grzegorz Piętak - kontrabas. Utwór Django Reinhardta pt. „Stompin' at Decca” w wykonaniu Hot Swing znalazł się na wydanej w styczniu 2000 roku płycie „The best of Cracow Jazz - Traditional”.Bilety na ten koncert są do nabycia bezpośrednio przed koncertem w Kośnej Dolnej. Tradycyjnie już Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna organizuje dla osób zainteresowanych uczestnictwem w koncercie autokar, który wyjeżdża sprzed Tarnowskiego Teatru, 2 sierpnia o godz. 18.00. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem: 14 621 09 21.

letnie koncerty u paderewskiego 02