dzisiaj jest: 8 maja 2024 r.   ::    imieniny: Stanisław, Eryk, Liza

Dni Powiatu Tarnowskiego A.D. 2013

Dni Powiatu Tarnowskiego A.D. 20138 i 9 czerwca w Zakliczynie odbyły się Dni Powiatu Tarnowskiego, zorganizowane pod hasłem  „Brawo Zakliczyn, Brawo Tarnowskie”. Bogaty i ciekawy program imprezy obejmował miedzy innymi sejmik mediów, Samorządową Tarnowską Olimpiadę Piłkarską, Święto 5. Pułku Strzelców Konnych oraz koncert Andrzeja Rosiewicza.

W Sejmiku Mediów wzięli udział dziennikarze z Małopolski i Śląska, a w Samorządowej Tarnowskiej Olimpiadzie Piłkarskiej ekipy: Powiatu Tarnowskiego, Gminy Zakliczyn i Powiatu Brzeskiego. W meczu między Powiatem Tarnowskim a Powiatem Brzeskim padł wynik 10:0. Takim samym stosunkiem bramek zakończyła się rywalizacja w pojedynku Gminy Zakliczyn z Powiatem Brzeskim, na korzyść samorządowców z Zakliczyna. W meczu o I miejsce, Powiat Tarnowski zremisował bezbramkowo z Gminą Zakliczym w związku z czym postanowiono, że puchar będzie pół roku zdobił gabinet Starosty Tarnowskiego, a na drugie półrocze trafi do gabinetu Burmistrza Zakliczyna. W niedzielę miasto zostało opanowane przez kawalerzystów z  Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, którzy w ramach Dni Powiatu obchodzili swoje święto pułkowe. Całą imprezę zakończył na zakliczyńskim rynku występ gwiazdy wieczoru – Andrzeja Rosiewicza.

Dni Powiatu Tarnowskiego A.D. 2013