dzisiaj jest: 5 maja 2024 r.   ::    imieniny: Irena, Waldemar, Iryda

Wspólna sesja z nagrodami im. T. Tertila

W piątek w tarnowskim Ratuszu wręczono nagrody im. Tadeusza Tertila podczas uroczystej sesji Rady Powiatu i Rady Miasta. Groszem Ziemskim tarnowskim uhonorowany został hufiec ZHP w Tarnowie.

Najwyższą średnią ocen i nagrodę w kategorii „najlepsza praca magisterska” z dziedziny „humanistyczno-społecznej” otrzymała praca magisterska Magdaleny Madeji ze Skrzyszowa „Etymologia ludowa oraz naukowa nazw miejscowych i terenowych gminy Skrzyszów w powiecie”. W dziedzinie „techniczno – przyrodniczej” nagrodę otrzymała praca Szczepana Szymona Barana „Tarnów – miasto sieć – koncepcja rozwoju”. Z kolei praca licencjacka Magdaleny Drozdowicz „Rekreacja ruchowa kobiet po 50 roku życia z Tarnowa” została nagrodzona w kategorii „najlepsza praca licencjacka”. Natomiast praca Agnieszki Bogusz „Opracowanie skutecznej metody mieszania rudy magnetytowej z aktywatorami” została wyróżniona w konkursie. Kapituła konkursu punktowała użyteczność, innowacyjność oraz badawczość pracy.

wspolna3

Laureaci najlepszej pracy magisterskiej otrzymali po 3000 zł, a laureat najlepszej pracy licencjackiej – 1500 zł. Natomiast wyróżniona praca otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł. Oprócz nagród pieniężnych zwycięzcy Konkursu odebrali dyplomy i statuetki na uroczystej wspólnej Sesji Rady Miejskiej i Powiatu Tarnowskiego. Nagroda Imienia Tadeusza Tertila to ustanowiony w 2007 roku, w setną rocznicę objęcia urzędu burmistrzowskiego przez tego najsłynniejszego tarnowskiego burmistrza, konkurs na najlepsze prace licencjackie i magisterskie o tematyce związanej z Tarnowem.

wspolna2

Podczas sesji Groszem Ziemskim Tarnowskim został przez starostę tarnowskiego Mieczysława Krasa uhonorowany Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. J. Bema w Tarnowie. W liście dołączonym do grosza czytamy m.in. „Harcerze mają ogromny wkład w pracę na rzecz wychowania młodych ludzi i kształtowania systemu wartości - koleżeństwa, współpracy, odpowiedzialności i służby drugiemu człowiekowi. /…/ Życzę wielu dalszych lat wytrwałej pracy, wierności obranej drodze oraz wytrwałości w pielęgnowaniu szlachetnych ideałów. Czuwaj !”

wspolna1