dzisiaj jest: 4 maja 2024 r.   ::    imieniny: Florian, Malwina, Monika

Zmodernizowana droga powiatowa

zdro0Nowa nawierzchnia, szersze pobocza, chodniki, wiaty przystankowe - tak wygląda zmodernizowana droga powiatowa Zabawa - Zdrochec w powiecie tarnowskim. 3 października 2011 r. otwarto ją po trwającym kilka miesięcy remoncie.

W otwarciu drogi uczestniczył Zarząd Powiatu Tarnowskiego: starosta Mieczysław Kras, wicestarosta Mirosław Banach, radni powiatu tarnowskiego oraz województwa Małopolskiego. Przebudowany odcinek drogi powiatowej Nr 1337 K pomiędzy dwoma miejscowościami: Zabawa i Zdrochec, ma dłigość 3.285 metrów. Inwestycja, o wartości ponad 2.220.900 zł została zrealizowana przez Powiat Tarnowski dzięki dofianansowaniu z Unii Europejskiej, w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, z którego samorząd otrzymał dotację w wysokości 85% czyli ponad 1.887.775 zł. Pozostałe 15% (ponad 333 tys. zł) pokrył z własnegobudżetu.

zdro2

Poprawa stanu infrastruktury drogowej w powiecie tarnowskim jest priorytetowym zadaniem dla władz samorządowych. Zły stan dróg spowalnia rozwój gospodarczy, hamuje nowe inwestycje, stanowi poważne utrudnienie  w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców. Droga 1337K relacji Wietrzychowice – Biskupice Radłowskie pełni istotną rolę komunikacyjną dla gmin położonych w północnej części powiatu, szczególnie dla Gminy Radłów i jej mieszkańców.

zdro1

Dzięki realizacji tego projektu udało się przebudować nawierzchnię drogi na odcinku 3.285 metrów, wybudować prawie 250 metrów chodnika, poszerzyć jezdnię do 6 m, wybudować zatokę autobusową, wykonać przejście dla pieszych i oznakowanie poziome – wszystkie te działania mają podnieść płynność i komfort jazdy oraz zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników drogi,  zarówno kierowców jak i pieszych.

zdro3