dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Drogi po modernizacji

3_plesna0Z udziałem wicewojewody małopolskiego Stanisława Sorysa oficjalnie oddane zostały do użytku drogi powiatowe prowadzące przez gminę Pleśna – w miejscowości Rzuchowa, Pleśna i Świebodzin. Trasa ta jest bardzo uczęszczaną drogą powiatową, chociażby ze względu na duży ruch pojazdów mieszkańców, którzy dojeżdżają z tych miejscowości do pracy w Tarnowie.

ODDANIE DO UŻYTKU DRÓG POWIATOWYCH 1401K, 1398K, 1356K
PRZEBIEGAJĄCYCH PRZEZ RZUCHOWĄ, PLEŚNĄ I ŚWIEBODZIN
WYREMONTOWANYCH W RAMACH
NARODOWEGO PROGRAMU PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH

Rzuchowa – 2 listopada 2010 r.

Rozpoczęcie inwestycji – wiosna 2010 r.

Zakończenie inwestycji – jesień 2010 r.

Koszt inwestycji – 2 603 775 zł, w tym:

• dotacja z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 1 301 880 zł
  • środki własne powiatu tarnowskiego – 951 895 zł
  • gmina Pleśna – 250 tys. zł

Stan nawierzchni wyremontowanych dróg jeszcze kilka miesięcy temu pozostawiał wiele do życzenia. – Remontujemy drogi, aby kierowcy nie narzekali, że coraz lepszymi samochodami jeżdżą po złej jakości drogach. Ale w ślad za tym zwiększamy też bezpieczeństwo pieszych – budujemy nowe chodniki, remontujemy zniszczone odcinki, aby mieszkańcy czuli się pewniej pokonując drogę do szkoły, na zakupy czy też do kościoła – podkreślał starosta tarnowski Mieczysław Kras. Wicewojewoda Stanisław Sorys podziękował Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za bardzo dobrą współpracę przez 4 ostatnie lata i dodał, że chciałby, aby wyglądała ona tak wzorowo w przyszłości.

3_plesna1

Powiat tarnowski skorzystał z możliwości uzyskania dotacji na modernizację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który zakłada, że państwo dofinansowuje remont w 50 procentach, drugą połowę wykłada zainteresowany. Na ponad 4-kilometrowym odcinku w Rzuchowej, Pleśnej i Świebodzinie, droga została poszerzona, położona została nowa nawierzchnia o bardzo dobrej jakości. Ułożono krawężniki i – co ważne – powstały nowe chodniki. Są także nowe, bezpieczne zatoczki autobusowe, odmulono przy okazji rowy i wybudowano nowe przepusty.

3_plesna2jpg

W symbolicznym otwarciu dróg uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Tarnowskiego, radni powiatu tarnowskiego, wójt Pleśnej, przewodniczący miejscowej Rady Gminy oraz radni. Przecięcia wstęgi dokonała również sołtys Rzuchowej, Katarzyna Kierońska.

3_plesna3

3_plesna4