dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Otwieranie drzwi - plener malarski

3_pl0Pod patronatem starosty tarnowskiego Mieczysława Krasa odbędzie się integracyjny plener malarski „Otwarte drzwi” w Kąśnej Dolnej. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro”, Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna oraz Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Plener poprzedziła konferencją prasowa z jego uczestnikami, organizatorami oraz patronem przedsięwzięcia - starostą tarnowskim Mieczysławem Krasem. Plener rozpocznie się 6 września i potrwa pięć dni. Na terenie dworu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, a także w Ciężkowicach i Bogoniowicach każdego dnia zdolni uczniowie liceum w Nowym Wiśniczu będą współpracować z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie uczęszczającą do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Miejscem zakwaterowania będzie dwór w Kąśnej. Celem pleneru jest integracja sprawnej młodzieży z osobami niepełnosprawnymi oraz promocja ziemi tarnowskiej. Jesienią odbędzie się w Tarnowie wystawa poplenerowa.

3_pl1

3_pl2