dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Stypendia dla uczniów i studentów

edu1Powiat tarnowski doceni najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów przyznając im stypendia za szczególne osiągnięcia. Wnioski można składać do 20 października. Na najlepszych czekają kilkusetzłotowe dodatki. W tym roku do rozdzielenia jest aż 70 tys. zł.  Stypendia trafią do młodzieży pod koniec roku.

Stypendium ma być formą materialnej pomocy dla najzdolniejszych uczniów i studentów, którzy zamieszkują na terenie powiatu tarnowskiego. Zainteresowanie jest duże – o możliwość jej otrzymania młodzież pyta już od kilku tygodni – podkreśla Sylwester Gostek, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. - Stypendium  przyznawane jest w dziedzinach: nauki - finalistom i laureatom olimpiad przedmiotowych oraz laureatom konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim, kultury i sztuki – uczniom, którzy są finalistami i laureatami konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, sportu - są medalistami  zawodów co najmniej wojewódzkich lub finalistami zawodów wyższego szczebla.

Wnioski można pobrać poprzez oficjalną stronę powiatu tarnowskiego. Tam też znajdują się regulamin oraz zasady przyznawania stypendiów. Wszystkie dokumenty trzeba złożyć do 20 października u dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych bądź w Kancelarii Rady Powiatu Tarnowskiego przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (pokój 119). Zostaną rozpatrzone do końca listopada, a stypendium uczniowie i studenci otrzymają jeszcze przed końcem roku.

TUTAJ ZNAJDZIESZ DRUKI WNIOSKÓW

ORAZ REGULAMIN PRZYZNAWANIA STYPENDIÓW