dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Apel o usuwanie śniegu

W związku z ciągłymi opadami śniegu Zespół ds. Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich działający w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, zwraca się z apelem do administratorów budynków, szczególnie użyteczności publicznej, o zapewnienie bezpiecznego korzystania z nich. Chodzi przede wszystkim o usuwanie śniegu i lodu zalegającego chodniki, schody a przede wszystkim o usunięcie śniegu i sopli lodowych z dachów oraz rynien.
- Dotyczy to szczególnie tych budynków  w powiecie tarnowskim, które z uwagi na płaską konstrukcję dachów są najbardziej narażone na nadmierne obciążenie przez zalegający, zmrożony śnieg, a więc sklepów wielkopowierzchniowych, hal sportowych czy magazynów – podkresla Wojciech Mik, kierownik zespołu. - Myślę że tragiczne wydarzenia sprzed trzech lat – w tym zawalenie się hali MTK w Katowicach – powinny być wystarczającą przestrogą dla wszystkich administratorów i podejdą solidnie do swoich obowiązków – dodaje Mik.
Apeluje on również do kierowców o wyobraźnię i rozsądne korzystanie z dróg. - Tylko dostosowanie prędkości do panujących warunków pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Wielokrotnie bowiem obserwuje się kierowców, którzy mimo śliskiej nawierzchni nie zachowują bezpiecznej prędkości i ewentualną kolizję tłumaczą wyłącznie złym stanem nawierzchni drogi. Musza wiedzieć, że są odpowiedzialni również za innych użytkowników dróg – dodaje szef Zespołu ds. Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich w tarnowskim starostwie.