dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Żołnierzy Niezłomnych uczcimy podczas spotkania w Tuchowie

Plakat przedstawiający Żołnierzy WyklętychTradycją Powiatu Tarnowskiego stało się już, iż samorząd powiatowy organizuje regionalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy, zapraszając mieszkańców do refleksji nad losami tych, których w historii Polski określamy mianem „Wyklętych” i „Niezłomnych”. W bieżącym roku dedykowane spotkanie odbędzie się w dniu 1 marca 2024r. w Centrum Kultury w Tuchowie.

- Po raz kolejny oddamy hołd bohaterskiemu pokoleniu Polaków, które w obliczu nowej okupacji nie straciło nadziei i nie poddało się, mając na uwadze nawet ogrom beznadziei, w jakiej znalazła się Polska wraz z końcem II wojny światowej - mówi wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma. - Żołnierze Niezłomni walczyli o wolną Polskę do ostatniej kropli krwi, stając się wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Wydarzenie „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym”, na które zaprasza Zarząd Powiatu Tarnowskiego, odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Tuchowie w piątek 1 marca 2024 r. Początek o godzinie 11.00.

W programie obchodów:

• 11:00 - Przywitanie gości;
  • 11:10 - Montaż słowno-muzyczny pt. "Lepiej stojąc umierać, niż klęcząc, na kolanach żyć" w wykonaniu uczniów Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zasadniczego w Tuchowie im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem;
  • 12:20 - "O Żołnierzach Wyklętych" Ziemi Tarnowskiej - wykład Adama Ryby.

Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie na obchdy