dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Otwarcie Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie

Nowy Ośrodek Zdrowia w Zakliczyna w tle piękna zimowa sceneriaWysoki standard i nowoczesność – tak o odnowionym budynku Ośrodka Zdrowia w Zakliczynie przy ul. Tarnowskiej 2 - mówiono na uroczystym oddaniu obiektu do użytku. W otwarciu placówki medycznej uczestniczył etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Modernizacja budynku polegała m.in. wykonaniu nowych podłóg i ścian, wymianie stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, nowej instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i elektrycznej, montażu klimatyzacji, przebudowie klatki schodowej, dociepleniu strychu i odnowieniu elewacji.

Ondnowione pomieszczenia budynku w tle recepcja Ośrodka

Koszt tych robót wyniósł 2,8 mln zł. Zadanie w 85 proc. (prawie 2,4 mln zł) sfinansowane zostało z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Inwestycja realizowana była od grudnia 2022 roku do października 2023 roku.
- Pod działalność medyczną udostępniamy przeszło 900 metrów kwadratowych powierzchni. Rozpoczynamy nowy rozdział w naszej gminie jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Jestem przekonany, że ten obiekt dobrze będzie służył mieszkańcom – mówił burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Uroczyste przecięcie wstęgi podczas uroczystości otwarcia

W wyniku przetargu wybrany został dzierżawca budynku, którym zostało Centrum Zdrowia Tuchów. Umowa podpisana została na dziesięć lat. Oferent zobowiązany jest do świadczenia usług zdrowotnych na rzecz mieszkańców gminy Zakliczyn z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia m.in. lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej oraz dodatkowych specjalistycznych (w tym również prywatnych), w szczególności w specjalnościach: kardiologia, okulistyka, laryngologia, ortopedia, dermatologia, alergologia, ginekologia, neurologia, rehabilitacja i stomatologia.

Wizualizacja zewnętrzna odnowionego budynku Ośrodka Zdrowia

Dyrektor Centrum Zdrowia Tuchów Marcin Tabiś zapewnił, że będą badać rynek i w zależności od zapotrzebowania uruchamiać jeszcze inne świadczenia medyczne. Mieszkańcy gminy Zakliczyn mają też mieć możliwość wykonywania szczegółowych badań diagnostycznych i korzystania z leczenia szpitalnego w centrali CZT w Tuchowie.