dzisiaj jest: 27 lutego 2021 r.   ::    imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy ma nowoczesny samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

rozmiar tekstu w artykule:

dps mini miniObecnie w DPS w Karwodrzy podopieczni korzystają z trzech samochodów, które średnio dziennie pokonują ok. 140 km. Nowy samochód kosztował ponad 164 tys. zł, a udało się go kupić dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Tarnowskiego oraz z PFRON. Teraz poprawi się bezpieczeństwo i komfort dowożenia mieszkańców placówki m.in. do poradni specjalistycznych. To dziewięcioosobowy bus marki Renault Trafic wyposażony w windę i miejsce na wózek inwalidzki.

dps duzy

Dyrektor DPS w Karwodrzy, Monika Chrobak podziękowała w imieniu mieszkańców i pracowników DPS Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za zakup samochodu, Dyrektor Marcie Mordarskiej za dofinansowanie zakupu samochodu ze środków PFRON, jak również Dyrektor  PCPR w Tarnowie Annie Górskiej za wspieranie inicjatyw. Samochody, którymi dysponuje DPS są na co dzień eksploatowane, nowy samochód zastąpił Forda  z 1999 r. Dzięki zakupowi w znacznym stopniu poprawi się dostępność do usług świadczonych na rzecz mieszkańców, zwiększy się bezpieczeństwo i komfort przemieszczania się.

dps 1

Mieszkańcy DPS regularnie są dowożeni do poradni specjalistycznych, na wszelkiego rodzaju wyjazdy prospołeczne. Samochody służą również załatwianiu innych spraw bieżących niezbędnych do zapewnienia ciągłości funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej, a także Środowiskowego Domu Samopomocy, który również funkcjonuje na tym terenie i zapewnia m.in. dowóz uczestników.

dps 6

W uroczystości przekazania nowego samochodu uczestniczyła Poseł Anna Pieczarka, natomiast samorząd powiatu tarnowskiego reprezentowali Starosta Roman Lucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Bogdan Płachno - Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego. W wydarzeniu brała również udział Marta Mordarska Dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Anna Górska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Grażyna Karaś – Radna Powiatu Tarnowskiego, Mateusz Janiczek – Radny Rady Miejskiej w Tuchowie oraz Ojciec Kapelan Piotr Kurcius, który dokonał aktu poświęcenia samochodu.

dps 5

 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:20
Wczoraj:1363
W tym tygodniu:6061
W tym miesiącu:28563
Ogółem:1743036

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!