dzisiaj jest: 27 lutego 2021 r.   ::    imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

koronawirus nfz

Szukamy bliźniaka genetycznego dla Ani Tyrki z Łukowej z powiatu tarnowskiego

Ania Tyrka mini„Każdy z nas może pomóc Ani. Osoby, które jeszcze nie są zarejestrowane jako potencjalni Dawcy szpiku, mogą dołączyć do bazy Dawców. Rejestracji można dokonać na stronie DKMS - Razem dla Ani!” – wyjaśnia Anna Dorsz z Fundacji DKMS.

Pakiet rejestracyjny zostanie wysłany pocztą z Fundacji DKMS na adres podany w zgłoszeniu. Należy postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do pakietu – wypełnić i podpisać formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. Nastęnie należy odesłać pakiet do Fundacji DKMS wykorzystując do tego kopertę zwrotną na bezpłatną przesyłkę.

trzy kroki do zostania dawca szpiku

„Osoby, które już wcześniej rejestrowały się do bazy potencjalnych Dawców szpiku mogą również dołączyć do akcji dla Ani. Serdecznie zachęcam Państwa, abyście poinformowali swoich znajomych, np. przez media społecznościowe o tym, że można dokonać rejestracji na stronie DKMS. Możecie Państwo stać się wzorami do naśladowania, inspiracją dla swoich blskich i znajomych. Wasza postawa może zachęcić ich do tego, by również zostać potencjalnym Dawcą szpiku kostnego. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się w Fundacji, że udostępnianie adresu strony rejestracyjnej realnie zwiększa liczbę rejestrujących się osób. Zapraszam też do zamawiania paczek z kilkoma pakietami rejestracyjnymi dla swoich najbliższych. Zamówienia można składać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. A więc do dzieła!” – dodaje Anna Dorsz.

plakat A3

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowały się 1 762 333 osoby (listopad 2020), spośród których 8 595 osób (listopad 2020) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.