dzisiaj jest: 21 stycznia 2021 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

covid 19 informacje z powiatu

tarcza antykryzysowa

baner top esop

XIV Festiwal Muzyki Kameralnej Bravo Maestro

rozmiar tekstu w artykule:

bravo miniW ostatni weekend sierpnia Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na Festiwal Bravo Maestro. Tegoroczna edycja wydarzenia to dwie propozycje koncertowe. 

 


28 sierpnia
na melomanów czeka wersja koncertowa opery „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Historia pechowego Nemorina, pięknej Adiny i sprytnego Dulcamary na pewno nie zawiedzie żadnego słuchacza. To komiczna opowieść o uczuciach, w swoim założeniu lekka i żartobliwa, w głębszym ujęciu pełna refleksji nad ludzkimi słabościami i regułami damsko-męskich gier. Wystąpi czołówka polskich solistów operowych: Iwona Socha (Adina), Adam Sobierajski (Nemorino), Jacek Jaskuła (Belcore), Tomasz Rudnicki (Dulcamara) i Dorota Dutkowska (Gianetta). Przy fortepianie zasiądzie Mirella Malorny.

29 sierpnia odbędzie się z kolei tradycyjny Maraton Muzyczny. Ta uwielbiana przez melomanów trzygodzinna muzyczna uczta od niemal 25 lat prezentuje dzieła polskich i światowych kompozytorów w wykonaniu znakomitych polskich solistów i kameralistów. Szczegółowy program Maratonu, konstruowany przez samych artystów na często nietypowe układy kameralne, trzymany jest w tajemnicy praktycznie do ostatniej chwili i nigdy dotąd nie przyniósł rozczarowania. Tegoroczny koncert uświetnią swoją obecnością: Katarzyna Duda (skrzypce), Janusz Wawrowski (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Marcin Zdunik (wiolonczela), Zuzanna Sosnowska (wiolonczela, laureatka nagrody na XXX Festiwalu Tydzień Talentów – Gwiazdy Promują), Klaudiusz Baran (akordeon / bandoneon) i Robert Morawski (fortepian).

Bravo 1

Bilety w cenie 40 zł w sprzedaży wyłącznie internetowej od dnia 11 sierpnia na www.centrumpaderewskiego.pl (zakładka Koncerty) lub w kasie bezpośrednio przed koncertami (jeśli będą jeszcze dostępne).

W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncerty możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. OŚWIADCZENIE (do pobrania) należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Druki oświadczenia będą dostępne również w punkcie kasowym.

Trochę historii na temat festiwalu...

Festiwal Muzyki Kameralnej Bravo Maestro Kąśna Dolna to wydarzenie zapoczątkowane w 1996 roku przez ówczesną dyrektor Centrum Paderewskiego - Annę Knapik i światowej sławy skrzypka - Vadima Brodskiego, które od zarania przyciągało największe osobowości polskiej kameralistyki. 
Przez ponad dwadzieścia lat festiwal odbywał się w cyklu dwuletnim – naprzemiennie z Festiwalem Mistrzowskie Wieczory w Kąśnej.
Od 2018 roku wydarzenie ma miejsce co roku – tradycyjnie w ostatnie wakacyjne dni sierpnia. Bardzo długo Bravo Maestro było jedynym w Polsce festiwalem, podczas którego artyści przebywając wspólnie w Domu Mistrza tworzyli unikatowe interpretacje najwybitniejszych dzieł muzyki klasycznej. Dziś, mimo że charaketer wydarzenia wyewoluował, niezmiennie jego finał stanowi Maraton Muzyczny, podczas którego najlepsi polscy soliści i kameraliści serwują trzymany w tajemnicy do ostatniej chwili trzygodzinny program koncertu, pełen perełek i żartów muzycznych.

Podczas Festiwalu występowali dotąd m.in. Wanda Wiłkomirska, Krzysztof Jabłoński, Janusz Olejniczak, Konstanty Andrzej Kulka, Stefan Kamasa, Waldemar Malicki, Vadim Brodski, Bartłomiej Nizioł, Lech Bałaban, Rafał Kwiatkowski, Tomasz Strahl, Krzysztof Jakowicz, Jakub Jakowicz, Szymon Nehring, Klaudiusz Baran, Katarzyna Duda, Janusz Wawrowski, Robert Morawski, Iwona Socha, Jacek Jaskuła, Michał Zaborski, Marcin Zdunik, Kwintet Śląskich Kameralistów, a także światowej sławy jazzmani: Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Adam Makowicz i Henryk Miśkiewicz.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:54
Wczoraj:1171
W tym tygodniu:3666
W tym miesiącu:18015
Ogółem:1702265

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd