dzisiaj jest: 1 czerwca 2020 r.   ::    imieniny: Hortencja, Jakub, Konrad

koronawirus nfz

Wjątkowy jubileusz 30-lecia Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

logo starostwo powiatowe miniRok 2020 jest niezwykły w historii Centrum Paderewskiego. Oto bowiem mija trzydzieści lat funkcjonowania tej instytucji kultury Powiatu Tarnowskiego. Uroczystości jubileuszowe staną się okazją do licznych wspomnień, spotkań, podsumowań, ale i spojrzenia w przyszłość. Jako samorząd powiatowy mamy świadomość kulturotwórczej roli, jaką pełni Centrum w naszym regionie.

Statut jednostki opisuje szeroki zakres działań, które realizuje, koncentrując się na upowszechnianiu muzyki, kultury muzycznej, a także popularyzowaniu twórców i wykonawców dzieł muzycznych. Docenieniem znaczenia Centrum jest fakt, iż od 2017 roku jest ono współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rok 2020 przynosi przedłużenie stosownej umowy pomiędzy Powiatem Tarnowskim a MKiDN, która na kolejne lata utrzyma ten wysoki i prestiżowy status Centrum.

W maju 2019 roku gościliśmy w dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej Pana Ministra prof. dra hab. Piotra Glińskiego. Przyznał on, że jest pod wrażeniem zmian, jakie zachodzą w Centrum Paderewskiego, szczególnie poprzez zwiększenie jego potencjału artystycznego, a także konsekwentne inwestycje w infrastrukturę. Było to dla nas potwierdzenie, iż obrany kilka lat wstecz kierunek zmian, jakie zdecydowaliśmy się wdrożyć w naszej instytucji kultury, był słuszny i jest pozytywnie oceniany nie tylko w naszym środowisku, ale i w skali ogólnopolskiej. Tym samym, po trzydziestu latach od momentu powstania, Centrum Paderewskiego to marka rozpoznawalna w świecie kultury, doceniana przez melomanów, szanowana przez muzyków i artystów, będąca wizytówką Powiatu Tarnowskiego.

Warto też przy tej okazji przypomnieć, że samorząd Powiatu Tarnowskiego przejął odpowiedzialność za tę placówkę w roku 1999. Zatem przez dwadzieścia jeden z owych trzydziestu lat Centrum Paderewskiego jest związane z administracją powiatową. Poszczególne Zarządy i Starostowie zawsze otaczali je szczególną troską. To pozostanie niezmienne.

foto kasna starostowie

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach.

Drodzy Państwo, ciekawy i różnorodny program artystyczny, jaki wypełni sezon jubileuszowy w Centrum Paderewskiego, będzie okazją do spotkań z osobami przez lata pracującymi i działającymi na rzecz jego rozwoju, jak również do składania życzeń, gratulacji i podziękowań. Cieszymy się na ten rocznicowy czas i życzymy nieustająco niezapomnianych chwil spędzonych w naszej instytucji kultury, której dumnie patronuje Ignacy Jan Paderewski.