dzisiaj jest: 21 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Polska potrzebuje dobrej twarzy Księdza Profesora

rozmiar tekstu w artykule:

oplat inter 2020 miniKs. dr hab. Michał Bednarz, kapłan Diecezji Tarnowskiej, wielki patriota, o niespotykanej wrażliwości i otwartości serca, otrzymał medal „W Służbie Bogu i Ojczyźnie”. Samorząd Powiatu Tarnowskiego honoruje nim osoby, które zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości Polski, pracy na rzecz środowiska kombatanckiego, bądź w propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich.

Ks. Michał Bednarz to opiekun internowanych w stanie wojennym. W trudnych chwilach udzielał działaczom tarnowskiego podziemia antykomunistycznego nie tylko wsparcia kapłańskiego i duchowego, ale także świadczył konkretną pomoc materialną.

oplat inter 2020 1

W laudacji na cześć laureata Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma podkreślił, że jako syn żołnierza Armii Krajowej zna cenę zniewolenia i wartość wolności. W swoich kazaniach i wystąpieniach publicznych zawsze broni ludzkiej godności, nawiązuje nie tylko do Biblii, ale również do historii Polski, odwołuje się do światłych postaci naszego narodu i do ich czynów. Warto podkreślić, że ks. Michał Bednarz to również wybitny biblista oraz znawca Pisma Świętego. Wykładał egzegezę Pisma Świętego, geografię biblijną oraz historię zbawienia na wielu uczelniach. Współpracował z RDN Małopolska, a teraz z Radiem Maryja, prowadząc na antenie tych rozgłośni programy biblijne.

oplat inter 2020 2

Uroczyste wręczenie honorowego wyróżnienia odbyło się podczas noworocznego spotkania osób internowanych i prześladowanych w latach 1981-1989 oraz środowiska tarnowskiej „Solidarności”, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Uczestnicząca w wydarzeniu Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka powiedziała, że Polska potrzebuje dobrej twarzy Księdza Profesora. - Potrzebujemy ludzi, którzy będą dla nas wzorem. Potrzebujemy tak wspaniałych postaci, jak osoba księdza profesora, od których możemy wiele się nauczyć. Potrzebujemy jednak także odważnych i gotowych do wielkich poświęceń ludzi dawnej Solidarności, jakich wielu jest na tej sali, którym zawdzięczamy życie w wolnym, pięknym i dynamicznie rozwijającym się kraju - stwierdziła.

oplat inter 2020 3

Były opozycjonista Teofil Wojciechowski wyznał, że ks. Michał Bednarz to jego bohater. Opowiadał jak dużym wsparciem był dla niego widok w stanie wojennym księdza w sutannie podczas procesu, gdy sądzony był za działalność w podziemiu antykomunistycznym na rzecz wolnej Polski. - On na komunistów działał piorunująco. Prokuratorzy i sędziowie nie wiedzieli co mają robić. Dla nas zaś był duchem wzmacniającym - wspominał.

oplat inter 2020 4

- Robiłem swoje, nie można było inaczej - przekonywał Laureat. - Zresztą, nie moja jest w tym wszystkim największa zasługa. Inicjatorem większości działań był nieżyjący już ksiądz prałat Edward Łomnicki, niezwykle zaangażowany w pomoc uwięzionym w stanie wojennym. Ja wykonywałem jego polecenia. Trzeba też wspomnieć o arcybiskupie Jerzym Ablewiczu, który w trudnych czasach troszczył się o internowanych i ich rodziny.

oplat inter 2020 5

W noworocznym spotkaniu represjonowanych i środowiska dawnej tarnowskiej „Solidarności” wzięli też udział między innymi parlamentarzyści - Senator Kazimierz Wiatr i Poseł Wiesław Krajewski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, a jednocześnie Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „S” Wojciech Grzeszek oraz Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź.

oplat inter 2020 6
oplat inter 2020 7
oplat inter 2020 8

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:78
Wczoraj:586
W tym tygodniu:3024
W tym miesiącu:11880
Ogółem:1234686

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd