dzisiaj jest: 26 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Ekologiczny projekt Powiatu Tarnowskiego nagrodzony

rozmiar tekstu w artykule:

badz eko nagroda miniPowiat Tarnowski został wyróżniony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w konkursie na najciekawszy projekt ekologiczny. Okazał się nim projekt „Bądź Eko” przeznaczony dla szkół ponadpodstawowych powiatu i SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Tematyka projektu dotyczyła takich zagadnień jak: prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi, circular economy, ochrona klimatu, ochrona wód i gospodarki wodnej, ochrona i zachowania różnorodności biologicznej oraz prawidłowego prowadzenia gospodarki na obszarach prawem chronionych, w tym obszarach Natura 2000, poprawa jakości powietrza, zapobieganie powstawaniu odpadów i zwiększeniu retencji wody.

Projekt był przeprowadzony w siedmiu szkołach ponadpodstawowych Powiatu Tarnowskiego oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wierzchosławicach-Dwudniakach w partnerstwie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Oddział Tarnów oraz Stowarzyszeniem „Partnerstwo - Dialog - Współpraca”.

badz eko nagroda 1

- Zakres projektu był naprawdę szeroki i obejmował wiele zagadnień związanych z ekologią - tłumaczy Tomasz Stelmach z Zarządu Powiatu. - Poprzez realizację tego projektu dążyliśmy do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej i wzrostu wiedzy dotyczącej ochrony środowiska u naszych uczniów. Ważne było również, aby sami jego uczestnicy wykazali się kreatywnością i ciekawymi pomysłami - mówi Tomasz Stelmach.

W sumie w różnych zadaniach projektowych uczestniczyło 1476 uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 10 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Zadania te to przede wszystkim zajęcia ekologiczne, wizyta w Muzeum Przyrodniczym i w Rezerwacie Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, kampania informacyjno-promocyjna, a także zajęcia ekologiczne z elementami plastyki, prowadzone dla wychowanków SOSW w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

badz eko nagroda 2

- Na potrzeby zajęć ekologicznych szkoły pozyskały też wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, takich jak: plansze przyrodnicze, walizki ekobadacza, przewodniki multimedialne - wymienia Tomasz Stelmach. - Powstało także szereg interesujących produktów projektu, będących przede wszystkim wynikiem pracy uczniów i nauczycieli. Na przykład wychowankowie SOSW opracowali „Poradnik Młodego Ekologa”, który został rozdysponowany wśród podopiecznych Ośrodka i wśród lokalnej społeczności - dodaje.

Projekt „Bądź Eko - kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów” był współfinasowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Wręczenie nagrody dla Powiatu Tarnowskiego odbyło się podczas konferencji „Efektywność energetyczna kluczem do poprawy jakości powietrza w Małopolsce”, która odbyła się w Zakopanem.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:110
Wczoraj:541
W tym tygodniu:3786
W tym miesiącu:15544
Ogółem:1219195

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd