dzisiaj jest: 26 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Otwarcie krytej ujeżdżalni w Wierzchosławicach-Dwudniakach

etap ii dwudniaki miniSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach-Dwudniakach wzbogacony został o krytą ujeżdżalnię z całym zapleczem terapeutyczno-inwentarskim. Będą w niej realizowane unikatowe w skali kraju formy hipoterapii.

Podczas uroczystości otwarcia stajni terapeutycznej wielokrotnie podkreślano, że placówka w Dwudniakach jest dumą nie tylko Powiatu Tarnowskiego, ale także Województwa Małopolskiego. Powstała głównie dzięki funduszom przekazanym przez samorząd Małopolski - przeszło 7,5 mln zł środków unijnych i 1,5 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Resztę potrzebnych pieniędzy wyasygnowało Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

etap ii dwudniaki 1

Teraz zakończony został drugi i ostatni etap inwestycji. Powstała kryta ujeżdżalnia z całym zapleczem terapeutyczno-inwentarskim, w której prowadzone będą unikatowe w skali kraju formy hipoterapii. Połączona jest przewiązką z budynkiem głównym (szkołą, internatem, salą gimnastyczną i stołówką).

etap ii dwudniaki 2

Wśród gości, którzy swoją obecnością zaszczycili zakończenie drugiego etapu inwestycji w Dwudniakach, znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Edward Czesak i Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego, Komendant Miejski Policji w Tarnowie insp. Mariusz Dymura, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie st. bryg. Piotr Szpunar, Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz oraz Artur Kopeć z Zarządu Grupy Azoty. Obecni byli przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego, dyrekcja i kadra pedagogiczna SOSW, podopieczni placówki i ich rodzice. Zarząd powiatu reprezentowali: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach.

etap ii dwudniaki 3

- Planując budowę tego Ośrodka ani przez moment nie wyobrażaliśmy sobie, aby mógł on być bez hipoterapii. Obcowanie i bycie z koniem to w rehabilitacji naszych dzieci coś wspaniałego. Chcemy tutaj stosować i wypracowywać rozwiązania, które będą wzorcowe na skalę ogólnopolską - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

etap ii dwudniaki 4

Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa gratulowała władzom samorządowym powiatu tarnowskiego sprawnego i terminowego przeprowadzenia inwestycji. - Patrząc na ten obiekt mamy poczucie, że środki finansowe przekazywane przez województwo są właściwie wykorzystywane. Życzę wiele radości wszystkim tym, którzy będą korzystali z tej ujeżdżalni - powiedziała.

etap ii dwudniaki 5

- W imieniu swoim jak również Marszałka Witolda Kozłowskiego dziękuję za sprawną realizację projektu. Gratuluję konsekwencji w działaniu i tego obiektu. Niech panuje tu radość i zadowolenie - dodał Edward Czesak z Zarządu Województwa.

etap ii dwudniaki 6

Wicestarosta Jacek Hudyma zwrócił uwagę na fakt, że nie byłoby tego Ośrodka w tym miejscu, gdyby nie życzliwość gminnego samorządu, który przekazał powiatowi budynek dawnej szkoły wraz z przyległymi terenami. Poseł Anna Pieczarka stwierdziła, że Święty Mikołaj przyszedł w tym roku z pięknym prezentem do dzieci i młodzieży - podopiecznych tego Ośrodka. Uroczystość otwarcia Stajni Dwudniaki, bo tak odtąd nazywana będzie kryta ujeżdżalnia, była też okazją do przekazania słów wdzięczności przyjaciołom, sponsorom i sympatykom tej wyjątkowej placówki.

etap ii dwudniaki 7

Ceremonii poświęcenia obiektów dokonał ks. Jerzy Czuj, Proboszcz parafii w Wierzchosławicach.

Ogółem:1219203