dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Nowe władze w powiecie

Mieczysław KrasMieczysław Kras (PiS) starostą tarnowskim, Mirosław Banach (PO) wicestarostą, Adam Szpak (PiS) etatowym członkiem zarządu powiatu tarnowskiego. Takie rozstrzygnięcia zapadły podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego w kadencji 2006-2010.

Sesja rozpoczęła się od odebrania przez nowych radnych zaświadczeń o wyborze na tę funkcję i uroczystego ślubowania. Później prowadzący obrady - senior zgromadzenia - Władysław Żabiński zarządził głosowanie nad wyborem przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego. Został nim Sylwester Gostek (Wspólnota Samorządowa), który otrzymał 27 głosów poparcia. Stanowiska wiceprzewodniczących Rady Powiatu zajęli: Paweł Augustyn (Samoobrona), na którego głosowało 20 radnych, 6 było przeciw a 1 wstrzymał się od głosu; oraz Wojciech Skruch (PiS), - 26 głosów.

Starostą tarnowskim został natomiast Mieczysław Kras, który uzyskał poparcie 27 radnych. Nowy starosta w poprzednich latach był wiceburmistrzem Tuchowa, zasiadał również w Radzie Powiatu Tarnowskiego pierwszej kadencji. W swoim pierwszym wystąpieniu Mieczysław Kras zapowiedział, że powiat przystąpi jak najszybciej do opracowania strategii rozwoju na lata 2007-2013. - Będziemy starać się o środki unijne, które przyczynią się do rozwoju naszego powiatu. Poszukamy także terenów, na których mogłyby powstać Parki Technologiczne, takie jak np. w Wojniczu. Mają się one przełożyć na zwiększenie miejsc pracy dla mieszkańców - powiedział nowy starosta tarnowski. Mieczysław Kras zapowiedział, że będzie również współpracował z władzami Tarnowa, w celu równomiernego rozwoju całego regionu, który "tworzył kiedyś jedną całość".

Zastępcą starosty Mieczysława Krasa został Mirosław Banach (PO). Poparło go 21 radnych, 6 było przeciw. Natomiast etatowym członkiem zarządu powiatu tarnowskiego będzie Adam Szpak (PiS), na którego głosowało 26 radnych, 1 był przeciwny jego kandydaturze. Zarząd powiatu tarnowskiego tworzyć będą także: Tomasz Kijowski (Wspólnota Samorządowa) oraz Roman Łucarz (PiS). Obaj uzyskali poparcie 27 radnych.