dzisiaj jest: 17 lutego 2020 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Na dożynki Powiat Tarnowski zaprasza do Wojnicza

rozmiar tekstu w artykule:

dozynki pow 2019 zap mini24 i 25 sierpnia odbędą się XXI Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Tym razem w gościnnym Wojniczu. Miejscem wydarzenia będzie tamtejszy Park Miejski. Idea wydarzenia łączy elementy obyczajowości ludowej z kultura popularną, a tradycję z nowoczesną formułą imprez masowych. W drugim dniu imprezy gwiazdą wieczoru będzie Halina Mlynkova.

Gmina Wojnicz liczy bisko 13,5 tys. mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi 78,55 tys. km2. Centrum gminy jest Wojnicz, którego tradycja miejska sięga XIII wieku. To jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Małopolsce. Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk wyraża satysfakcję z faktu, iż gmina po raz kolejny jest gospodarzem wydarzenia o randze powiatowej. - Chcemy, by powiatowe święto chleba było nie tylko świętem rolników, ale całego powiatu, imprezą o charakterze integracyjnym - podkreśla. - Będzie sporo stoisk gastronomicznych, będzie prezentacja dorobku rzemieślników, bogata oferta dla dzieci i młodzieży. Zależy nam zwłaszcza na dotarciu z przekazem do ludzi młodych, którzy nie doświadczyli w swoim życiu ciężkiej pracy na roli. W trakcie tego powiatowego i gminnego święta każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Nie zapominamy jednak, że dożynki w swoim najgłębszym znaczeniu są podziękowaniem za dar chleba - tłumaczy Burmistrz Tadeusz Bąk.

dozynki pow 2019 zap 2

W sobotę 24 sierpnia czas imprezy wypełnią przede wszystkim warsztaty kulinarne oraz rękodzieła ludowego, jak również występy formacji tanecznej Funky Dolls i zespołu Rompay. O godzinie 21.00 rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru - Lachersów, po którym zabawę taneczną poprowadzi grupa Swing.

dozynki pow 2019 zap 1

Niedzielne świętowanie (25 sierpnia) o godzinie 12.30 rozpocznie Msza św. dożynkowa w Kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu. Po niej nastąpi przemarsz grup wieńcowych i zespołów artystycznych do  wojnickiego Parku Miejskiego. Na scenie obrzędu dożynkowego dokona Zespół Folklorystyczny „Echo Doliny”, po czym przyjdzie czas na wysłuchanie oficjalnego powitania przez gospodarzy dożynek i wystąpień gości. W godzinach od 15.00 do 17.00 zaprezentują się grupy wieńcowe w ramach XXI Powiatowego Przeglądu Wieńca Dożynkowego. Muzyczny przerywnik po tych prezentacjach zapewni zespół The Postman.

dozynki pow 2019 zap 3

W dalszej kolejności ogłoszone zostaną wyniki konkursu na „Najlepszego Sołtysa Powiatu Tarnowskiego” za rok 2018 oraz rywalizacji w XXI Powiatowym Przeglądzie Wieńca Dożynkowego. Dalej sceną zawładną już tylko muzycy. Od 19.30 usłyszymy zespół Łobuzy, a na 20.30 zaplanowany został koncert gwiazdy wieczoru - Haliny Mlynkovej. Wśród licznych atrakcji towarzyszących imprezie znajdą się również degustacje potraw, przygotowanych m.in. przez partnerów zagranicznych Powiatu Tarnowskiego, wesołe miasteczko dla dzieci, warsztaty kulinarne i rękodzieła ludowego, odbywające się w ramach projektu „Nasz Region, Nasza Tradycja - Nasze Dziedzictwo”, współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach RPO WM na lata 2014-2020.

dozynki pow 2019 zap 4
- Zapraszam na dwa dni do Wojnicza. Będą gwiazdy wieczoru, mnóstwo różnych atrakcji, będą obecni nasi partnerzy zagraniczni - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Dożynki to okazja, aby wyrazić wdzięczność wobec pracujących na roli, stąd chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim rolnikom w naszym powiecie. Dziękuję za ciężką i trudną pracę, ale także za pielęgnowanie i przechowywanie skarbu naszej wiary i miłości do ziemi ojczystej - dodaje włodarz powiatu.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:78
Wczoraj:452
W tym tygodniu:78
W tym miesiącu:8934
Ogółem:1231740

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!