dzisiaj jest: 14 grudnia 2019 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor

ostrow most

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Międzynarodowy projekt ekologiczny z udziałem młodzieży ZSP w Ryglicach

rozmiar tekstu w artykule:

zsp ryg hiszpania 2019 miniMłodzież z ZSP w Ryglicach uczestniczy w kolejnym projekcie z programu Erasmus plus. Tym razem dotyczy on problematyki ekologii, stąd jego tytuł „Let’s get green - raising the awareness of ecological problems”. Współpracują w nim szkoły z pięciu krajów: Niemiec, Grecji, Turcji, Polski i Hiszpanii. I to właśnie hiszpańska placówka - szkoła w Alcover w Katalonii - gościła pozostałych partnerów projektu.

Spotkanie w Alcover odbyło się pod hasłem „Why should we protect water?” („Dlaczego powinniśmy chronić wodę?”) i wzięło w nim udział sześć uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach wraz z nauczycielami - opiekunami - Anną Burgielską-Długosz i Stanisławą Zelek.

zsp ryg hiszpania 2019 1

Celem wymiany była integracja uczniów wszystkich szkół partnerskich poprzez wspólną pracę nad zadaniami projektowymi, doskonalenie wielu umiejętności kluczowych, poznawanie kultury i zabytków regionu, a także możliwość zapoznania się z codziennym życiem uczniów z Alcover, gdyż uczniowie byli zakwaterowani u hiszpańskich rodzin. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły gospodarza oraz zaprezentowania swoich szkół i krajów. Mieli także okazję złożyć wizytę w ratuszu i spotkać się z burmistrzem miasta. Uczestniczyli w zajęciach i interaktywnych warsztatach ekologicznych w lokalnym muzeum, jak również posadzili drzewka, symbolizujące kraje uczestniczące w projekcie. Młodzież zapoznała się z specyfiką regionu, lokalną kuchnią i zwiedziała zabytki m.in. Barcelony.

zsp ryg hiszpania 2019 2

W opinii uczestniczących w spotkaniu w Alcover uczniów i nauczycieli z ZSP w Ryglicach, było ono niezwykle cennym doświadczeniem. - Podczas warsztatów ekologicznych i różnych prezentacji, uczniowie udoskonalili umiejętność wystąpień publicznych, umiejętności komunikacyjne, pracy w grupie czy podejmowania decyzji. Nauczyli się sadzić drzewka oraz zdobyli informacje na temat problemów z wodą w krajach partnerskich. Sprawdzili i doskonalili swoje umiejętności językowe, nie tylko podczas wykonywania zadań projektowych, ale przede wszystkim podczas spędzania czasu z rodzinami goszczącymi. Zdobyli wiedzę na temat kultury Katalonii i sprawdzili się w różnych, dotąd nieznanych sytuacjach. Nauczyciele wymienili się doświadczeniami wychowawczo-dydaktycznymi, a także wieloma cennymi spostrzeżeniami - tłumaczy Stanisława Zelek, ucząca w ZSP w Ryglicach m.in. zawodowych przedmiotów gastronomicznych.

zsp ryg hiszpania 2019 3

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:56
Wczoraj:511
W tym tygodniu:3489
W tym miesiącu:7921
Ogółem:1193857

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!