dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Gościliśmy delegację Powiatu Pfaffenhofen

wizyt niem 2018 miniDelegacja Powiatu Pfaffenhofen gościła w Powiecie Tarnowskim. Do Tarnowa przyjechały dwa zespoły ludowe wraz z przedstawicielami samorządu Pfaffenhofen na czele ze Starostą Martinem Wolfem.

Podczas trzydniowego pobytu goście odbyli wycieczkę w Pieniny, połączoną ze spływem Dunajcem. Zwiedzili również Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Sanktuarium w Tuchowie. Złożyli także wizytę w jednej z lokalnych winnic na terenie Gminy Gromnik.

wizyt niem 2018 1

Na zakończenie pobytu regionalne zespoły niemieckie wystąpiły w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku z własnym programem artystycznym.

wizyt niem 2018 2

Powiat Pfaffenhofen jest jednym z dziewięciu partnerów zagranicznych Powiatu Tarnowskiego. Współpraca obu samorządów ma już długą tradycję. W 2015 roku nastąpiło jej odnowienie.

wizyt niem 2018 3