dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Skanowanie chmur - pierwszy taki projekt w Polsce

rozmiar tekstu w artykule:

radar esop miniW Powiecie Tarnowskim wkrótce będzie funkcjonował supernowoczesny, pierwszy tego typu w Polsce system ostrzegania przed powodziami. W Falkowej zainstalowany zostanie radar meteorologiczny, który między innymi będzie skanował chmury i prognozował wielkość opadów. Podobny będzie do tego, który obejrzała delegacja powiatowego samorządu podczas wizyty studyjnej w Danii.

Elektroniczny System Ostrzegania Powodziowego budowany jest od kilku lat w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego zlewni rzeka Biała Tarnowska”. To pilotażowy projekt, pierwszy tego typu w Polsce. Zainstalowane zostały już urządzenia pomiarowe oraz powstały mapy zalewowe, obrazujące wielkość i zasięg potencjalnych zagrożeń.

Dopełnieniem całości będzie radar meteorologiczny, którego lokalizację przewidziano w Falkowej koło Ciężkowic. Starostwo otrzymało na niego 2,4 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, a całkowity koszt to około 3 mln zł. Będzie podobny do tego, który obejrzała delegacja powiatowego samorządu podczas wizyty studyjnej w Danii.

radar esop 1
- W Danii zaprezentowano nam supernowoczesne rozwiązania w zakresie ostrzegania powodziowego. Zaawansowania technologiczne w tym względzie wzbudziły nasz podziw. Pokazany nam radar skanuje chmury w promieniu 70 kilometrów, a następnie prognozuje opady. Podobny chcemy mieć w Falkowej - stwierdza Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Obecnie w starostwie przygotowywana jest procedura przetargowa na końcowy etap rozbudowy i urządzania ESOP, w tym na zainstalowanie radaru meteorologicznego.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:9
Wczoraj:381
W tym tygodniu:390
W tym miesiącu:5450
Ogółem:1001217

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd