dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Niepodległościowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

rajd zab poj 2018 miniW najbliższy piątek i sobotę na terenie Ziemi Tarnowskiej odbywał się będzie Niepodległościowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, który będzie jednocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

- To będzie fajna promocja Ziemi Tarnowskiej, a także takich miejsc, jak choćby Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie odbędzie się koncert muzyczny, czy Zakliczyna, skąd do boju o wolną Polskę wyruszały Legiony Piłsudskiego. Ogromnie się cieszę, że samorząd Powiatu Tarnowskiego wsparł w tę inicjatywę - powiedział na konferencji prasowej Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

rajd zab poj 2018 1
Organizatorem Niepodległościowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych jest AUTOMOBILKLUB Tarnowski. - Chcemy odwiedzić historyczne miejsca, ale również pokazać piękno Ziemi Tarnowskiej, jak ładne są okolice Tarnowa. Trasa przebiegać będzie przez piękne widokowe miejsca - stwierdził honorowy prezes Automobilklubu Tomasz Oćwieja.

rajd zab poj 2018 3

Do udziału w rajdzie zgłoszono na razie przeszło 30 pojazdów z całej Polski (są też dwa zgłoszenia zagraniczne), ale ciągle trwa jeszcze przyjmowanie załóg.

rajd zab poj 2018 2

Pojazd zabytkowy to taki, który ma co najmniej 25 lat i nie powinien być już produkowany. Warunkiem dopuszczenia do udziału w rajdzie jest posiadanie dokumentów zezwalających na udział pojazdu w ruchu drogowym.

Powiat Tarnowski jest partnerem Tarnowskiego Niepodległościowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Na trasie rajdu znajdą się między innymi: Tarnów, Tuchów, Kąśna Dolna, Skrzyszów i Zakliczyn.

Pełny plan rajdu dostępny jest - tutaj.