dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Mostem Niepodległości do Centrum Paderewskiego

most niep miniMost w ciągu drogi prowadzącej do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej został oficjalnie nazwany „Mostem Niepodległości”. Uroczystość nadania imienia przeprawie nad potokiem Kąśnianka odbyła się z udziałem całej Rady Powiatu Tarnowskiego, władz samorządowych Gminy Ciężkowice oraz Dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr. hab. Filipa Musiała.

Z inicjatywą nazwania tego mostu Mostem Niepodległości wystąpił Zarząd Powiatu Tarnowskiego, a stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła jednogłośnie Rada Miejska w Ciężkowicach. Treść uchwały przedstawił podczas uroczystości jej Przewodniczący Zdzisław Szczerba.

most niep 1
- Naszym obowiązkiem jest pokazywać wielkich bohaterów w historii Polski, ale też upamiętniać wyjątkowe narodowe rocznice - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - To tylko przypadek sprawił, że ten most ułatwiający dojazd do historycznej posiadłości, będącej kiedyś własnością mistrza Ignacego J. Paderewskiego oddaliśmy w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale cieszymy się z tego. Chcemy, aby Polska była niepodległa po wsze czasy.

most niep 2
Odsłonięcia tabliczki z nazwą obiektu dokonali: Starosta Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Zdzisław Szczerba.

most niep 3