dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

W hołdzie Marszałkowi Piłsudskiemu

zak sw pat 2017 miniObchody Święta Niepodległości były okazją do zorganizowania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie uroczystości poświęconych osobie patrona szkoły - Józefa Piłsudskiego. Podczas okolicznościowej akademii ślubowanie złożyli również uczniowie klas pierwszych ZSP. W święcie szkoły uczestniczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreślił w swoim wystąpieniu dziejową rolę Józefa Piłsudskiego, jako współtwórcy niepodległej II Rzeczypospolitej. Przypomniał również, iż właśnie na ziemi tarnowskiej walczyła I Brygada Legionów, związana z osobą przyszłego I Marszałka Polski. - Łowczówek to dla nas najważniejsze miejsce, gdzie oddajemy hołd bohaterom naszej niepodległości - mówił Starosta Tarnowski.

zak sw pat 2017 1
Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak zaznaczył, że legioniści udając się na front walk pod Łowczówkiem, wyruszyli właśnie z Zakliczyna. Podziękował także społeczności szkolnej za włączenie się w obchody jubileuszu 460-tej rocznicy lokacji Zakliczyna, poprzez organizację konkursu edukacyjnego „Zakliczyn - moja mała ojczyzna”.

zak sw pat 2017 2
Podczas uroczystości wręczone zostały między innymi nagrody dla laureatów zmagań konkursowych. Starosta Tarnowski Roman Łucarz odsłonił także portret malarza Jacka Malczewskiego, którego społeczność ZSP włączyła do szkolnej galerii wielkich Polaków.

zak sw pat 2017 3
Święto patrona szkoły było również okazją do złożenia ślubowania przez uczniów klas pierwszych ZSP w Zakliczynie. Całość uroczystości dopełniło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz występy artystyczne uczniów.

zak sw pat 2017 4
zak sw pat 2017 5