dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

5 listopada w Łowczówku oddajmy wspólnie hołd Bohaterom naszej niepodległości

zlot niep 2017 mini5 listopada 2017 roku na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku odbędą się uroczystości XIX Zlotu Niepodległościowego. Są one zarazem powiatowymi obchodami Święta Narodowego Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początek ceremonii o godz. 12.00.

Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny oraz poległych i zmarłych legionistów. Ceremonia oficjalna zaplanowana jest na godz. 13.15. Złoża się na nią:

- Hymn państwowy,
- oficjalne wystąpienia,
- Apel pamięci,
- Salwa honorowa,
- Złożenie wieńców i wiązanek przy kaplicy cmentarnej.

Po zakończeniu uroczystości tradycyjnie przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni legionowych i patriotycznych przy ognisku, w pobliżu cmentarza.

zlot niep 2017 1
Do uczestnictwa w obchodach XIX Zlotu Niepodległościowego na Cmentarzu Legionistów Polskich w Łowczówku zapraszają: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oraz Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik.

lowczowek sto lat 2

Partnerem Zlotu są Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., które na tą okazję przygotują okolicznościową prezentację produkowanego sprzętu.