dzisiaj jest: 20 lutego 2018 r.   ::    imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Starosta Tarnowski i Wójt Gminy Tarnów zapraszają do wspólnego świętowania w rocznicę bitwy warszawskiej

rozmiar tekstu w artykule:

bit war zap 2017 mini15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej odbędą się obchody rocznicy bitwy warszawskiej 1920 roku, na które zapraszają wspólnie Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.30 defiladą grup rekonstrukcji historycznej. Rocznica bitwy warszawskiej to także Święto Wojska Polskiego, ustanowione ustawą sejmową z 30 lipca 1992 roku.

Uczestnicy obchodów w Woli Rzędzińskiej będą mogli wziąć udział w historycznym pikniku wojskowym na stadionie LKS „Wolania”, podczas którego odbędą się między innymi pokazy kawaleryjskie, pokazy strzelania z armaty przeciwpancernej, czy też pojedynki rycerskie. O godz. 18.00 rozpocznie się cześć koncertowa, w tym występ Orkiestry Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka oraz gwiazdy wieczoru - Andrzeja Rybińskiego.

bit war zap 2017 1
Bitwa warszawska, nazywana powszechnie „Cudem nad Wisłą” była jedną z najważniejszych bitew XX wieku oraz 18-tą decydującą batalią w dziejach świata. Wojsko Polskie zatrzymało i zwyciężyło wówczas milionową nawałę Armii Czerwonej, ratując nie tylko odradzające się państwo polskie, ale i całą Europę. Bitwa ta należy do najwspanialszych tradycji w dziejach oręża polskiego.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:201
Wczoraj:584
W tym tygodniu:785
W tym miesiącu:8782
Ogółem:872710

od dnia 6.11.2012 r.

soik nowy sacz

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!