dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Święto Pojednania i Odpustu Jamneńskiego - 25 lat z Dominikanami na Jamnej

rozmiar tekstu w artykule:

jamna poj 2017 miniTo już 15 lat odkąd organizowane jest przez Dominikanów Święto Pojednania i Odpust na Jamnej. W bieżącym roku mija także 25 lat obecności zakonników na jamneńskim wzgórzu. Dzieła te urzeczywistniły się dzięki osobie Ojca Jana Góry, który odszedł do Domu Ojca 21 grudnia 2015 roku. XV Święto Pojednania i Odpustu Jamneńskiego będzie okazją do upamiętnienia Ojca Góry oraz wspomnianego jubileuszu dominikańskiego.

Uroczystości religijne na Jamnej rozpoczynają się 14 sierpnia o godzinie 15:00. Po Misterium oraz nabożeństwie odbędzie się sympozjum na temat dziedzictwa śp. Ojca Jana Góry. Poprowadzi je dr hab. Nikodem Brzózy. Warto też przypomnieć, iż Rada Powiatu Tarnowskiego zaliczyła Ojca Jana Górę w poczet Honorowych Obywateli Powiatu Tarnowskiego.

15 sierpnia o 10.15 rozpoczynają się uroczystości patriotyczno-religijne pod pomnikiem poświęconym poległym partyzantom Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty AK Ziemi Tarnowskiej oraz zamordowanym przez hitlerowskiego okupanta mieszkańcom Jamnej.

jamna poj 2017 1
W trakcie tych uroczystości zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 25-lecie bytności Dominikanów na Jamnej. Kolejne nowe wydarzenie odbędzie się po Mszy świętej w intencji poległych, która zarazem jest Mszą odpustową. Wówczas to zostanie poświęcony Jamneński Ogród Różańcowy im. Ojca Pio.

Tradycyjnie nie zabraknie poloneza na łące, jak również Misterium „O Zaśnięciu Najświętszej Marii Panny”. Jubileuszowo wystąpi także Zespół Folklorystyczny „Gwoździec”.

Do udziału w XV Święcie Pojednania i Odpuście Jamneńskim zapraszają Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak oraz Rektor Kościoła Akademickiego na Jamnej Ojciec Andrzej Chlewicki OP.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:402
Wczoraj:663
W tym tygodniu:1065
W tym miesiącu:8167
Ogółem:939857

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!