dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Dni Żabna z „Drogami bez promili”

drog bez prom zabno miniKampania społeczna „Drogi bez promili” gościła na odbywających się w minioną niedzielę Dniach Żabna. Kilkaset osób odwiedziło stoisko Powiatu Tarnowskiego i Fundacji ProDriver, zaznajamiając się z przygotowaną przez organizatorów akcji ofertą, propagującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz postawy społeczne sprzeciwiające się próbom jazdy pod wpływem alkoholu.

Na stoisku akcji dostępne były między innymi symulatory zagrożeń na drodze, w tym symulator dachowania, alkometr, alkogogle oraz symulator jazdy pod wpływem alkoholu.

drog bez prom zabno 1
- Wszystko to ma na celu unaocznić odbiorcom z jakimi zagrożeniami wiąże się jazda pod wpływem alkoholu. Innowacyjne metody, jakie stosujemy oraz happeningowa formuła dają nam możliwość dużej interakcji z osobami, które odwiedzają nasze stoisko - mówi Robert Barys, Prezes Fundacji ProDriver.

drog bez prom zabno 2
Stoisko kampanii cieszyło się dużym zainteresowaniem publiczności, która przybyła na Dni Żabna, największą plenerową imprezę, organizowaną w gminie. Tradycyjnie akcję wsparli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

drog bez prom zabno 3
Starosta Tarnowski Roman Łucarz przypomina: - Alkohol jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych, których konsekwencje dotykają zarówno winnych tych ryzykownych zachowań, jak i niewinne ofiary, będące ich uczestnikami. W minionych dwóch latach w naszym powiecie blisko tysiąc osób straciło uprawnienia do kierowania pojazdami z powodu jazdy pod wpływem alkoholu.

drog bez prom zabno 4
Ostatnia już odsłona kampanii będzie realizowana podczas Dożynek Powiatu Tarnowskiego, 27 sierpnia w Gromniku.

drog bez prom zabno 5

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

drog bez prom zabno 6