dzisiaj jest: 13 grudnia 2017 r.   ::    imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Nagroda im. T. Tertila po raz jedenasty

nagr tert 2017 miniStarosta Tarnowski i Prezydent Miasta Tarnowa zapraszają absolwentów szkół wyższych do uczestnictwa w jedenastej edycji konkursu o Nagrodę im. Tadeusza Tertila. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest tematyka pracy dyplomowej, która musi wiązać się z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim. Termin składania prac upływa 15 października 2017 roku.

Nagrody przyznawane będą w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska. W przypadku tej ostatniej zwycięzcy wyłaniani są w dwóch dziedzinach: nauk humanistycznych i nauk społecznych oraz pozostałych nauk, wymienionych w wykazie obszarów wiedzy, dziedzin nauki i sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych.

Autorzy zgłoszonych do konkursu prac dyplomowych muszą być absolwentami studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich. Muszą także zamieszkiwać na stałe w Tarnowie lub w Powiecie Tarnowskim. Pracę zgłasza uczelnia, za zgodą absolwenta.

Tradycyjnie laureatów Nagrody im. Tadeusza Tertila poznamy 30 października podczas uroczystej, połączonej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego. Pula finansowa nagrody wynosi 14 tys. zł, a o jej podziale zadecyduje kapituła nagrody, powołana przez Starostę Tarnowskiego i Prezydenta Miasta Tarnowa.

nagr tert 2017
Fundatorami nagrody są Urząd Miasta Tarnowa i Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Nagroda im. Tadeusza Tertila została ustanowiona przez Radę Miejską w Tarnowie oraz Radę Powiatu Tarnowskiego w roku 2007, dla uczczenia setnej rocznicy objęcia przez T. Tertila funkcji burmistrza Tarnowa. Należał on do najwybitniejszych włodarzy miasta w jego historii. Uznawany jest za ojca cudu gospodarczego Tarnowa w okresie autonomii galicyjskiej, jak również określany mianem „burmistrza niepodległości”. Był także posłem na Sejm Krajowy we Lwowie i do Rady Państwa w Wiedniu.

Regulamin Nagrody im. T. Tertila dostępny jest - tutaj.