dzisiaj jest: 13 grudnia 2017 r.   ::    imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Uroczystości upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej z udziałem Wiceministra Obrony Narodowej

rzez wol zap 201720 czerwca 2017 roku w Gromniku odbędą się powiatowe uroczystości upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej. Swoją obecność na obchodach zapowiedział Wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk. Początek uroczystości o godz. 10.00 na placu przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Ceremonia oficjalna rozpocznie się o godz. 10.00. Plan ceremonii przedstawia się następująco:

- Hymn Państwowy;
- wciągnięcie flagi państwowej na maszt;
- oficjalne wystąpienia;
- złożenie kwiatów i zniczy przy pomniku;
- zakończenie uroczystości.

Po zakończeniu ceremonii w amfiteatrze letnim odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz występ artystyczny uczniów ZSOiZ z Gromnika. Całość obchodów zakończy wykład prof. Andrzeja Olejko (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie) pt. „Armia Krajowa na Wołyniu i Podolu w obronie polskości”. Na spotkanie z profesorem zapraszamy do sali gimnastycznej ZSOiZ.

W obchodach będzie uczestniczył Minister Michał Dworczyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, który w tym dniu odwiedzi Powiat Tarnowski.