dzisiaj jest: 18 października 2017 r.   ::    imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Urzędnicy Starostwa przeszkoleni w użyciu sprzętu przeciwpożarowego

szkol pozar miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się szkolenie przeciwpożarowe z elementami praktycznej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego. Celem szkolenia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników i klientów urzędu.

Szkolenie rozpoczęło się godzinnym wykładem na temat gaszenia pożarów. Następnie na parkingu Starostwa miały miejsce ćwiczenia, w czasie których uczestnicy uczyli się praktycznej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, w tym gaśnicy proszkowej, śniegowej oraz hydrantu wewnętrznego.

szkol pozar 1

Ponadto uczestnicy szkolenia ćwiczyli gaszenie pożaru w zarodku przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W szkoleniu wzięło udział dziewięciu pracowników Starostwa.

szkol pozar 2