dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Urzędnicy Starostwa przeszkoleni w użyciu sprzętu przeciwpożarowego

szkol pozar miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyło się szkolenie przeciwpożarowe z elementami praktycznej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego. Celem szkolenia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników i klientów urzędu.

Szkolenie rozpoczęło się godzinnym wykładem na temat gaszenia pożarów. Następnie na parkingu Starostwa miały miejsce ćwiczenia, w czasie których uczestnicy uczyli się praktycznej obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, w tym gaśnicy proszkowej, śniegowej oraz hydrantu wewnętrznego.

szkol pozar 1

Ponadto uczestnicy szkolenia ćwiczyli gaszenie pożaru w zarodku przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. W szkoleniu wzięło udział dziewięciu pracowników Starostwa.

szkol pozar 2